ورود 20 میلیون واکسن کرونا در شهریور/ واردات واکسن ویژه «افراد زیر 20 سال »

رئیس جمعیت هلال احمر از افزایش دوبرابری واردات واکسن توسط این جمعیت از اواخر این هفته خبر داد و گفت:‌در شهریور ماه 20 میلیون واکسن وارد خواهیم کرد؛ضمن اینکه در حال رایزنی برای واردات واکسن مخصوص افراد زیر 20 سال هستیم.

به گزارش ستاره ها؛ کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در شبکه خبر با اشاره به برنامه‌های این جمعیت برای مقابله با کرونا در کشور، اظهار داشت:

با تأکید رهبر معظم انقلاب برای مقابله با کرونا جمعیت هلال‌احمر نیز مبنای خود را تقویت اقدامات گذشته قرار داد و قرارگاه ستادی و استانی تشکیل شده است؛ به طوری که این اقدامات در قالب 19 بند به استان‌ها ابلاغ شده است.

اصلی‌ترین کار ما این است که تا بخشی از بار بیماری را از دوش وزارت بهداشت برداریم، بر این اساس ایجاد بیمارستان‌های صحرایی در مجاورت بیمارستان‌ها از اقدامات ماست؛ به طوری که این بیمارستان‌ها در بجنورد، خراسان‌رضوی، اصفهان  و چهارمحال و بختیاری در حال برقرار شدن است و در همه استان‌ها نیز ایجاد خواهد شد.

 رئیس جمعیت هلال‌احمر از ایجاد بانک امانت دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت:

دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و سایر تجهیزات مورد نیاز بیماران کرونایی به صورت امانی در اختیار افراد مراجعه‌کننده به این جمعیت قرار خواهد گرفت؛ ضمن اینکه با توجه به شرایط کنونی سه داروخانه هلال‌احمر در تعطیلات به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهند کرد.

همتی از اختصاص 300 میلیارد ریال اعتبار برای افراد بی‌بضاعت در مسیر تأمین دارو در این جمعیت خبر داد و گفت:‌

بحث افزایش واردات واکسن مورد توجه قرار گرفته؛ به طوری که 2.2 تا 2.4 میلیون دز واکسن وارد می‌شد که از پنج‌شنبه هفته جاری این تعداد دو برابر خواهد شد؛ ضمن اینکه واکسن‌های وارداتی توسط هلال‌احمر به 16 میلیون دز رسیده است.

در هفته 5 میلیون دز واکسن وارد کشور شده و تحویل وزارت بهداشت خواهد شد؛ ضمن اینکه در شهریور ماه نیز 20 میلیون دز واکسن وارد می‌شود؛همچنین رایزنی‌های لازم برای واردات واکسن افراد زیر 20 سال در حال انجام است و این واکسن را وارد خواهیم کرد.

 رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به همکاری جمعیت هلال‌احمر با 500 تشکل خیریه در کشور یادآور شد:

از این تشکل‌ها در مسیر مقابله با کرونا استفاده خواهیم کرد.

همتی با اشاره به ویژگی واکسن مخصوص افراد زیر 20 سال، خاطرنشان کرد:

ویژگی این واکسن‌ها تک دز بودن آنها است، اما منابع محدودی در دنیا در این خصوص تولیدات دارند و قرار است این نوع واکسن وارد شود و مشخصاً برای دانش‌آموزان و بعد از آن برای مادران باردار و شیرده مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه واکسن‌های یاد شده از کشورهای شرقی و بخشی از کشورهای غربی تأمین خواهد شد، تصریح کرد:

باید مراکز واکسیناسیون زیاد شود؛ چرا که تا به امروز از ظرفیت جمعیت هلال‌احمر در این خصوص به خوبی استفاده نشده است.

 رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه از 162 مرکز واکسیناسیون جمعیت هلال‌احمر تنها از 14مرکز در فرآیند واکسیناسیون استفاده می‌شود، ابراز داشت:

رایزنی‌ها در این خصوص در حال انجام است و به محض اعلام نیاز می‌توانیم مراکز واکسیناسیون را افزایش دهیم.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!