امینی تبار بازیگر سریال «زخم‌کاری»: اصلیتی افغانستانی دارم| به دنبال نقش ده دقیقه‌ای بودم

مرتضی امینی تبار ـ بازیگر جوان سریال «زخم کاری» ـ از تجربه حضورش در این سریال، اصالت افغانستانی خود و حضورش در فضای نمایشی ایران توضیح داد.

مرتضی امینی تبار ـ بازیگر جوان سریال «زخم کاری» ـ از تجربه حضورش در این سریال، اصالت افغانستانی خود و حضورش در فضای نمایشی ایران گفت:

فکر می‌کنم یکی از دلایلی که کاراکتر میثم در اوایل داستان حضور پررنگی نداشت، این بود که در نمایشنامه مکبث، چنین شخصیت‌هایی حضور ندارند. در نتیجه شکل‌گیری و تاثیرگذاری به زمان نیاز داشت.

جواد عزتی همیشه می گفت این نقدها به بازی من طبیعی است. چون مخاطب با چهره افرادی آشناست که ۲۰ سال است آنها را دیده و حالا وقتی دو چهره جدید می‌بیند، پذیرش آنها توسط جامعه، مقداری زمان می‌برد.

محمدحسین مهدویان را تا روزی که به دفتر ایشان رفتم، ندیده بودم، اما هر کدام از آثار آقای مهدویان را چهار یا پنج‌بار دیده بودم.

زمانی‌که کیومرث مرادی از من ویدیو می‌گرفت، اصلا نمی‌دانستم قرار است مهدویان آن را ببیند. وقتی به دفتر ایشان رفتم و پروژه «زخم کاری» را دیدم، قلبم ایستاد و اصلا فکر نمی‌کردم برای این سریال انتخاب شده باشم.

من در جهان تصویر دنبال نقشی می‌گشتم که حتی ۱۰ دقیقه باشد، اما خدا به من نقش میثم را داد که بابت آن خدا را شاکرم.

واکنش مردم نسبت به بازی و حضور من، فرآیندی سینوسی دارد. برخی به شدت انتقاد می‌کنند و عده‌ای هم تشویق که باز هم این مسیر را ادامه دهم.

شاید ندانید که من اصلیتی افغانستانی دارم اما خودم در ایران و در شهر قم به دنیا آمدم. پدر و مادرم از اقوام تاجیک افغانستان هستند و ۲۵ سال پیش ساکن ایران شدند.

۱۵ ساله که بودم به عنوان مجری در یک شبکه انگلیسی زبان مشغول شدم و بعد از آن، بازیگری تئاتر را در قم شروع کردم.

تقریبا هر کجا که کار کردم، همه می‌دانستند من افغان هستم و مشکل چندانی هم پیش نمی‌آمد. بیشتر واکنش‌ها به این موضوع، تعجب بود.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!