مجری تلویزیون در خانه تحتِ درمان/ پدرِ “نیما کرمی” راهی بیمارستان شد

نیما کرمی خانوادگی درگیرِ کرونا شدند و مراحل درمانی را در منزل می‌گذرانند؛ او همچنین اعلام کرد متأسفانه پدرش راهی بیمارستان شده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ نیما کرمی را به اجرای برنامه‌های رمضانی و “صبحی دیگر” شبکه آموزش می‌شناسیم.

حالا چند روزی است این مجری تلویزیون خانوادگی به کرونا مبتلا شده‌اند. نیما کرمی، همسر و مادر و فرزندانش در منزل تحت درمان‌اند و متأسفانه پدرش به علت درگیری بیشتر ریه‌هایش راهی بیمارستان شده است.

نیما کرمی در این باره گفت: 

فرزندانم دو روز اول تب مختصر و مشکلات گوارشی داشتند و خدا را شکر، حال‌شان خوب شد؛ من و مادرم داروهای کرونایی را در منزل استفاده می‌کنیم و فعلاً منتظریم ببینیم که آیا همسرم فردا زمان سی‌تی‌اسکن‌‌شان است که ایشان هم درگیری ریوی پیدا کرده‌اند درمانِ با این داروها را آغاز کنند.

خوشبختانه ما مراحل درمانی را می‌گذرانیم و درصد پایینی ریه‌های من و مادرم را درگیر کرده اما متأسفانه پدرم قدری این درصد و فاکتورهای کرونایی‌اش بیشتر بود و در بیمارستان (البته بخش عادی) بستری است و آن‌جا داروهای کرونایی را به او تزریق می‌کنند و تحتِ درمان قرار گرفته است.

من تا 4 روز دیگر دارو دریافت می‌کنم و امیدوارم همسرم نیازی به دریافت دارو نداشته باشد و سی‌تی‌اسکن درگیری از ریه ایشان را نشان ندهد.

مادرم هم رو به بهبود است و پدرم هم با دعایِ خیر مردم هرچه زودتر از بیمارستان مرخص شود.

نحوه ابتلای نیما کرمی به کرونا

من گلویم خارشِ معمولی داشت که شاید هرکسی با خوردنِ غذای چربی چنین حالتی برایش به وجود آید.

ظهر سرکار بودم تک سرفه‌ای زدم و سریع ماسک را دوتایی کردم. هرکس بود در این حال، تست نمی‌داد و من بیمارستان رفتم تست PCR دادم و به خانواده هم گفتم من مشکوک به کرونایم.

منتظر ماندم 4، 5 ساعت جواب بیاید و وقتی احساس بدن درد گرفتم با خودم گفتم حتماً مبتلا شدم و یک روزی هم خودم را جدا کردم تا اینکه جوابِ تستم هم مثبت شد.

مهمترین نکته در جلوگیری از پیشرفت این بیماری آن است که هر نوع نشانه‌ای را جدّی بگیرند و تست بدهند. دومین نکته ما به ویروس حمله کنیم و نگذاریم ویروس به ما حمله کند و درگیری‌اش را بیشتر کند.

پزشکان می‌گویند آن‌قدر این نوعِ کرونا، ریه را درگیر می‌کند و سی‌تی‌اسکن یک درصدی را نشان می‌دهد که اگر درمان را آغاز نکنیم و جدّی نگیریم این درصد در چند ساعت آینده‌اش سریعاً پیشرفت می‌کند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!