تهامی: آرزوی من در روز ملی سینما از بین رفتن کرونا و بازگشت به روزهای خوب هنر هفتم است

کوروش تهامی: سینما را بسیار دوست دارم چراکه سالهاست این هنر با من است و لحظه به لحظه با آن زندگی کردم و جزو جدا نشدنی از زندگی من محسوب می‌شود چراکه عمری را برای سینما گذاشته‌ام.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ کوروش تهامی؛ با اشاره به اینکه سال گذشته با توجه به همه گیری کرونا در کشور آرزو داشت تا سریعتر مردم و سینما روز‌های بهتری را شاهد باشند گفت:

خدا را شکر امسال این اتفاق افتاده و سینما‌ها باز شده‌اند و البته یک مقدار وضعیت نسبت به سال گذشته متفاوت و بهتر شده و دلیل این تفاوت را می‌توان هم در شروع واکسیناسیون عنوان کرد و هم اینکه آگاهی و توجه مردم نسبت به این بیماری و اجرای پروتکل‌ها نسبت به گذشته بیشتر شده است.

سینما باز شده اما هنوز با موقعیت مطلوب در سینما فاصله زیادی داریم

هنوز با شکل مطلوبی که مد نظر من بود که بدون هیچ محدودیتی کنار هم به راحتی بتوانیم به تماشای فیلم در سینما‌ها بنشینیم فاصله داریم و من امیدوارم با واکسیناسیون عمومی و شرایط برنامه ریزی شده، دقیق و به موقع برای همه مردم، امید به زندگی همراه با سلامتی برای همه دوباره برگردد و در کنار این حال خوب مردم دوباره بتوانند از سینما‌ها استفاده کرده و فیلم‌ها را در کنار هم دیگر نگاه کنند.

اهمیت و تاثیرگذاری سینما در زندگی مردم

سینما هم از جهت آگاهی سازی و هم سرگرمی برای خانواده‌ها دارای اهمیت زیادی است بنابراین سینما باید در سبد کالای خانواده‌ها جای بگیرد، همانطور که در تمام دنیا این موضوع وجود داشته و تعریف شده و همچنین در کشور ما این گونه بوده است است اما لازم است فرهنگ سینما رفتن و فیلم دیدن بیش از پیش مردم جا افتاده و تبدیل به یک دغدغه شود چراکه سینما یکی از تاثیرگذارترین هنرهای تصویری است حرفی که در یک فیلم زده می‌شود را شاید سال‌ها نتوان به یک مخاطب القا کرد اما با تماشای یک فیلم مخاطب به خوبی پیام را دریافت می‌کند و به خاطر می‌سپارد.

باید به فکر مدیریت و هدایت سینما در هر شرایط پیش‌بینی نشده‌ای باشیم

به هر صورت کرونا این موضوع را به همه ما یادآوری شد که هیچ چیز در این دنیا پایدار نیست بنابراین سیاست‌گذاران این حوزه باید به فکر راه حلی باشند که اگر خدای ناکرده بازهم با چنین اتفاقی روبرو شدیم چگونه آن را مدیریت کنیم، به همین خاطر مسئولین فرهنگی باید به فکر ایجاد فضای مناسبی در سالن‌های سینمایی و تدوین قوانین محکمی باشند که پروتکل‌های بهداشتی کاملا رعایت گردد تا در آینده اگر چنین وقایعی رخ داد مردم باز بتوانند از سینما‌ها استفاده کنند، تکل‌های بهداشتی باید به یک قانون تبدیل شود که همه ملزم به اجرای آن باشند، نه اینکه یک سینما رعایت می‌کند، یک سینما رعایت نمی‌کند پس نیاز است که در این خصوص برنامه ریزی دقیقی انجام گردد.

به نظر می‌رسد حتی می‌توان با ساخت سالن‌های جدید که تمام المان‌ها برای فاصله گذاری اجتماعی در آن صورت گرفته ساخته شود از این پس در چنین شرایطی با تعطیلی یک باره سینماها مواجه نشویم و مردم بتوانند با سالن‌های جدید که فضای مناسب برای هر فرد بدون هیچ خطری ایجاد شده به تماشای فیلم‌های مورد علاقه خود بپردازند.

عمرم را برای سینما گذاشتم 

سینما را بسیار دوست دارم چراکه سالهاست این هنر با من است و لحظه به لحظه با آن زندگی کردم و جزو جدا نشدنی از زندگی من محسوب می‌شود چراکه عمری را برای سینما گذاشته‌ام.

تاثیر مستقیم سینما در مخاطب

یک فیلم خوب در روح و روان و فکر هر مخاطبی تاثیر خیلی مثبتی دارد، به نظر من سینما یکی از ملزومات سال‌هایی هست که داریم در آن زندگی می‌کنیم و باید تبدیل به یک عادت در زندگی‌ همه افراد شود و مردم به صورت تعریف شده برای تماشای فیلم به سینما‌ها بروند.

به هر قیمتی نباید مخاطب را به سینما کشاند 

من اصلا معتقد نیستم که به هر قیمتی با هر فیلم و نمایشی مردم را به سینما بکشانیم. باید به آن مرحله‌ برسیم که در طول سال ۱۵ الی ۲۰ فیلم درجه یک داشته باشیم که بشود از آن تمام قد دفاع کرد و پایشان ایستاد. سینمای ما از سوی کل دنیا مورد تعریف و تمجید قرار گرفته، ولی با این حال تعداد فیلم‌های درجه یکمان آنقدری نیست که با افتخار بگوییم امسال ۲۰ فیلم خوب داشتیم که تمام قد می‌توان از آن‌ها دفاع کرد.

مردم هم با انتخاب دقیق خودشان می‌توانند برای تولید فیلم‌های خوب خط و جهت بدهند. مخاطب امروز بسیار باهوش است و دسترسی به فیلم‌های روز دنیا دارد و فیلم‌های با کیفیت زیادی را دیده است پس ما نمی‌توانیم مخاطب امروز رو به سمت سینمای سطحی سوق دهیم چراکه مخاطب متوجه کیفیت یک اثر می‌شود و خوب را از بد تشخیص می‌دهد، به هر صورت آرزو می‌کنم هرچه سریعتر از شر این بیماری خلاص شویم و آن روال درست و واقعی فیلم سازی و هنر و همه کار‌هایی که با این بیماری دچار اختلال شده، روی غلتک بیفتد و همه چیز مثل گذشته شود.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110