بازیگران دستمزدشان را با بیت‌کوین می‌خواهند!

همایون اسعدیان، کارگردان سینما و تلویزیون، در نشست سینماگران که با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، برگزار شد، ادعا کرد که برخی از بازیگران برای فرار از پرداخت مالیات، با بیت کوین قرارداد می‌بندند.

به گزارش ستاره ها؛ همایون اسعدیان کارگردان سینما در نشست سینماگران با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:

قبل از عید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفته و کارم را شروع کردم، اما اکنون ساترا می‌گوید «آن مجوز را قبول ندارم، باید بیایی از من مجوز بگیری وگرنه من کارت را رد می‌کنم.» با این وضعیت تکلیف ما روشن نیست که با کدام نهاد طرف هستیم.

افراد زیادی از طریق این پروژه‌های سینمایی معیشت خود را می‌گذرانند و معیشت ما در اولویت قرار دارد. شما در جریان هستید، وقتی ما شب عید از شهرداری برای سینماگران بسته‌های حمایتی می‌گرفتیم با ۵۰۰ هزار تومان سفره‌های بسیاری از افراد رنگین می‌شد.

اهالی سینما با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند. صحبت از ما نیست، صحبت از افراد آبرومندی است که بابت ۲۰۰ هزار تومان به خانه سینما می‌آیند و این کمک باید به آنها بشود.

چهارتا بازیگر و کارگردان معروف مثل اصغر فرهادی را نبینید آنها افتخار ما هستند و نیازی به کمک ما ندارند.

جدیدا چندتا از بازیگرها رفتند قرارداد ببندند گفتند ما با بیت‌کوین قرارداد می‌بندیم. مالیات هم نمی‌دهند چون پولی منتقل نمی‌شود. آنها بلدند چیکار کنند اما ما و بقیه اهالی سینما در این قضیه گرفتاریم.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!