مهتاب «افرا» قبلا در تلویزیون نبود

مینا وحید بازیگر سینما و تلویزیون از حضور در سریال «افرا» و شخصیت مهتاب که پیش از این در تلویزیون نبوده است صحبت کرد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از مهر؛ مینا وحید بازیگر سریال «افرا» با اشاره به این مجموعه که این شب‌ها به کارگردانی بهرنگ توفیقی از شبکه یک سیما پخش می‌شود درباره دلایل پذیرفتن آن بیان کرد:

بعد از سریال «بانوی عمارت» سالی ۶ یا ۷ سریال به من پیشنهاد می‌شد اما من همیشه نسبت به پذیرش نقش سخت گیر بوده‌ام به همین دلیل نمی‌توانستم آنها را بپذیرم.

بعد از «بانوی عمارت» تصمیم به کار در تلویزیون نداشتم

بعد از سریال «بانوی عمارت»تصمیم به کار در تلویزیون نداشتم، به دلیل سخت گیری هایی که در مدیوم تلویزیون اعمال می‌شود به ویژه در محتوا که آن طور که در واقعیت اجتماع وجود دارد به زندگی مردم پرداخته نمی‌شود و برعکس همه چیز گل و بلبل نشان داده می‌شود.

البته شاید این کار سیاست بدی نباشد، شرایط معیشت مردم اینقدر تراژیک است که شاید نیاز است به آنها امید داده شود.

جذابیت‌های «افرا»

از جمله دلایل پذیرش «افرا» همین واقع گرایی در فیلمنامه بود معمولاً در تلویزیون زن را موجودی ضعیف نشان می‌دهند که به دلیل اعتیاد یا خیانت همسر و یا کتک خوردن از او تصمیم به طلاق می‌گیرد که آن هم در انتها به دلیل مصلحت و انسجام خانواده به زندگی ادامه می‌دهند اما مهتاب تصویری از یک زن قدرتمند است که به حقوق فردی و اجتماعی خود آگاه است و با تمام تلاشی که برای حفظ خانواده دارد از خواسته‌های به حق خود نیز نمی‌گذرد.

تفاوت دغدغه‌های جوان تحصیلکرده امروز با چالش‌های سریال‌ها

این موقعیت به گونه‌ای بود که به نظرم آمد به بهترین شکل می‌توانم آن را به مخاطب هم منتقل کنم. او زنی غد و درون گراست و این مشکلات را تاکنون بیرون نریخته است، او دختر تنهایی است و من فکر می‌کنم تا این بخش از قصه هم مردم به خوبی باورش کردند.

ضرورت نمایش چالش‌های جدید و به روز با زندگی مردم در سریال‌ها و تأثیر آن در زندگی روزمره

بهتر است در تلویزیون سریال‌هایی ساخته شود که درد روز جامعه را به تصویر بکشد چرا که مخاطب امروز تلویزیون جوانان تحصیلکرده ای هستند که چالش‌ها و دغدغه‌هایشان با آنچه در سریال‌ها نمایش داده می‌شود متفاوت است و اگر تلویزیون به این دغدغه‌ها بی توجهی کند مخاطب خود را از دست می‌دهد.

واکنش به سکانس احیای بیمار

جواب این قسمت به من ارتباطی پیدا نمی‌کند و من به عنوان بازیگر همه آنچه را که کارگردان می‌گوید اجرا می‌کنم و البته تلاشم هم این است که به بهترین نحو اجرایی شود. با این حال برای همین سکانس دو متخصص آن زمان به بیمارستان لاهیجان آمدند و همه مراحل احیا را توضیح دادند و بعد از آن بود که کارگردان این سکانس را تصویربرداری کرد.

کمترین مشکل این نسل همین سرد بودن و بی اهمیت بودن همسرانشان است و به من پیغام می‌دهند که همسر من هم سرد و بی توجه است و حالا راهکاری که در فیلمنامه می‌آید می‌تواند راهکاری برای روزمره مردم در زندگی‌های واقعی شأن باشد.

اولین بار است در کار تجاری حضور می‌یابم

غیر از سریال «جزیره» برای اولین بار در یک کمدی هم بازی می‌کنم که چالش جدیدی برایم است و امیدوارم از این تیغ دو لبه بگذرم.

احساس می‌کنم به اندازه کافی با کارگردانان حرفه‌ای و فیلم و سریال‌های جدی و هنری کار کرده‌ام و با این اثر کمدی اولین بار است که در یک سریال تجاری ظاهر می‌شوم. برای خودم چالش بود که ببینم چطور در آن ظاهر می‌شوم و البته در اینجا هم کارگردانی حرفه‌ای بر سر کار است.

شاید اگر دو سال پیش پیشنهاد می‌شد نمی‌پذیرفتم و آن زمان نمی‌توانستم خطر کنم. اما الان به این نتیجه رسیدم که می‌توانم در آن حضور داشته باشم اینگونه هم نیست که کاری پیشنهاد شود و بپرسم که مسائل مالی آن چقدر است یا اینکه چون پروژه‌ای ندارم سریالی را بپذیرم وگرنه از «بانوی عمارت» تا «افرا» سه سال در خانه نمی‌ماندم و از میان پروژه‌ها، کاری را قبول می‌کردم.

تاثیر دستمزد بر انتخاب نقش

هیچکس از پول بدش نمی‌آید اما خدا را شکر همیشه تأمین بوده‌ام و موقعیتم هم به گونه‌ای بوده است که به خاطر پول کاری انتخاب نکنم. به طور مثال از حیث مالی و حتی موقعیتی برای بازیگر بهتر است که در پلتفرم‌ها کار کند ولی پیش از این شخصیتی برای یکی از سریال‌ها پیشنهاد بود که شبیه نقش جواهر در «بانوی عمارت» و حتی خیلی سنگدل‌تر از آن بود و اثر هم به یک کارگردان حرفه‌ای تعلق داشت حتی وقتی این کار را رد کردم واسطه‌ای که از طرف پروژه پیشنهادش را داده بود تعجب کرد اما من فکر کردم آن شخصیت پر از چالش و منفور و محبوب را پیش از این در «بانوی عمارت» بازی کرده‌ام و نمی‌خواستم دوباره تکرارش کنم چون این تکرار دوباره خیلی خطرناک بود و نمی‌خواستم در ذهن مردم جا بیفتد که من اینقدر بدجنس هستم.

نقشی را انتخاب می‌کنم که بتوانم به عنوان یک وکیل از شخصیت دفاع کنم. وکیل حتی نقطه ضعف‌ها را می‌داند و آنها را می‌پذیرد تا بتواند از آنها دفاع کند.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110