ایرانی‌ها روزانه «۱۵ میلیارد» پیام تلگرامی رد و بدل می‌کنند‎

با وجود فیلترینگ از سال ۹۶ تاکنون، تلگرام هم روزانه سه‌میلیارد بازدید از کاربران ایرانی دارد و ۱۵میلیارد پیام کاربران ایرانی را ردوبدل می‌کند.

به گزارش ستاره ها؛ با وجود فیلتر بودن تلگرام در ایران از حدود چهار سال پیش، مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که ۴۵ میلیون ایرانی در این پیام‌رسان عضو هستند و روزانه ۱۵ میلیارد پیام در این شبکه اجتماعی ارسال می‌‌کنند.

بر اساس اطلاعات پژوهشگاه فضای مجازی، در حال حاضر تلگرام هفدهمین سایت برتر در ایران است و ایرانی‌ها تاکنون ۱۷۰ هزار کانال در این پلتفرم ایجاد کرده‌اند و از این میزان، ۱۱ هزار کانال بیش از ۵ هزار عضو دارند.

همچنین کانال‌های ایرانی روزانه ۱.۵ میلیون مطلب منتشر می‌کنند و جمع کل بازدید ایرانی‌ها در تلگرام به سه میلیارد بازدید در روز هم می‌رسد.

در گزارش پژوهشگاه فضای مجازی همچنین آمده است که هم‌اکنون هر کاربر ایرانی به‌طور میانگین در ۱۳ کانال عضو است و ۸۱ درصد از ترافیک کانال‌ها در تلگرام در اختیار ایرانی‌ها است.

این آمارها در حالی اعلام می‌شود که این شبکه اجتماعی پس از بروز اعتراض‌های مردمی در ده‌ها شهر ایران در دی ۹۶ به طور موقت و از اردیبهشت ۹۷ به صورت دائمی فیلتر شد.

این در حالی است که برخی از سازمان‌ها، مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی ایران از جمله محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران در این شبکه اجتماعی کانال خبری دارند.

پیشتر روزنامه جوان در هشتم دی ۹۹ نوشته بود که آمار کاربران تلگرام نشان می‌دهد که «فیلترینگ تأثیری در استفاده از این پیام‌رسان در بین ایرانیان نداشته‌» و تلگرام با «۴۷ میلیون و ۲۵۰ هزار کاربر» دومین پیام‌رسان مورد استفاده ایرانیان است.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!