دلیل رفتن سینماگران از تلویزیون به نمایش خانگی محدودیت کمتر و بودجه پایین است

حیات شبکه نمایش خانگی بدون بودجه امکان پذیر نیست!

علیرضا سبط‌احمدی، تهیه کننده سینما و تلویزیون، دلیل رجوع سینماگران از تلویزیون به سمت شبکه نمایش خانگی را بیان کرد.
 

به گزارش ستاره ها و به نقل از برنا؛ علیرضا سبط‌احمدی، تهیه کننده سینما و تلویزیون،درخصوص دلیل رجوع سینماگران از تلویزیون به شبکه نمایش خانگی گفت:

شبکه نمایش خانگی قبل از اینکه پای ساترا در میان باشد و نظارتی بر این شبکه از سوی تلویزیون صورت بگیرد فضای نسبتا بازتری را دارد و  از نظر بودجه محدودیت آن چنانی نسبت به تلویزیون ندارد.

فروش اینترنتی، دی وی دی و فیزیکی و یا فروش‌هایی که به صورت آنلاین در پلتفرم‌های خارج از کشور وجود دارند جذابیت‌هایی را ایجاد می‌کنند که تهیه‌کنندگان به سوی تولید نمایش خانگی بروند که آزاد بودن فضای تصویری و محتوایی کارها و بحث سرمایه‌گذاری و هزینه‌ای که برای یک اثر پرداخت می‌شود نیز از این امور جدا نیست.

فضای شبکه نمایش خانگی آزادتر است و تهیه‌کننده به راحتی می‌تواند هزینه کند

یکی از مشکلی که در تلویزیون با آن برخورد می‌کنیم این است که در طول یک پروژه یک ساله چندین بار با افزایش هزینه‌ها مواجه می‌شویم و این موضوع کار را بسیار سخت می‌کند و به نظر من فضای شبکه نمایش خانگی آزادتر است و تهیه‌کننده به راحتی می‌تواند هزینه کند. در واقع برخی از دلایلی که گرایش تهیه‌کنندگان به سمت نمایش خانگی بیشتر شده و در این شبکه می‌توانند فعالیت کنند همین است.

شبکه نمایش خانگی مانند آب جاری در رودخانه می‌ماند

در یک برهه زمانی سینما به اوج رسیده بود و همه سینماگران مشغول فعالیت بودند و آثار مختلف و متفاوتی را به ثبت می‌رساندند. به طور کل شاید صدا و سیما در زمان‌های مختلف دچار بحران مالی و مدیریتی می‌شود اما خواستگاهش مشخص است و مخاطبان زیادی هم دارد و در حال حاضر شبکه نمایش خانگی مانند آب جاری در رودخانه می‌ماند و ممکن است روزی دیگر این هزینه‌ها بر نگردد و آن وقت است که نمایش خانگی نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

اگر صدا و سیما بتواند از نظر بودجه و تغییر و تحولات جامعه و دنیا خصوصا اقتصادی و برآوردهای بودجه خود را همپا و به روز کند مسلما جایگاهی که در بین مردم داشته دوباره به دست خواهد آورد؛ اما نمی‌توان در خصوص شبکه نمایش خانگی با قطعیت صحبت کرد چراکه در حال حاضر پول و بودجه در میان است ولی اگر این هزینه ها در آینده صورت نگیرد و قطع شود یک تله فیلم هم  به سختی تولید می شود.

میزان هزینه سریال تلویزیونی و نمایش خانگی

برآورد بودجه تلویزیون درحال حاضر برای سریال های شهری، آپارتمانی و خانگی حول محور 11، 12، 13 می‌چرخد اما در نمایش خانگی گاهی اوقات دقیقه‌ای 35 الی 40 تومان هزینه می‌شود و اختلاف واقعا بین آن‌ها زیاد است و گاهی اوقات دستمزدها بی‌حساب و کتاب است اما در تلویزیون این دستمزدها حساب و کتاب دارد و برای بودجه، اعتبار و نقدینگی باید توضیح دهد و به همین دلیل است که ما در تلویزیون برای پرداخت هزینه محدودتر می‌شویم ولی اگر مقداری فضا متنوع و متفاوت شود کار برای سینماگران وجود دارد. من امیدوارم همیشه و در همه حال شاهد ساخت آثار متنوع و مختلف باشیم چراکه رونق فرهنگی یک کشور با همین آثارش است.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110