آیفون۱۳ چگونه وارد ایران شد و قیمت آن در بازار چند است؟

در این روز‌ها خبر می‌رسد گوشی‌های سری ۱۳ آیفون به بازار ایران هم وارد شده‌اند و با قیمت بالایی در بازار به دست مشتری می‌رسد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ چند روزی است که خبر ورود گوشی‌های آیفون ۱۳ به بازار دنیا و همچنین ایران داغ شده است و افراد بسیاری به دنبال این کالا هستند و می‌خواهند جزو اولین نفراتی باشند که از این گوشی بسیار قدرتمند استفاده کنند.

در حالی که مدت کمی از آغاز پیش فروش آیفون۱۳ در آمریکا گذشته است، این گوشی در ویترین مغازه‌های تهران دیده نمی‌شود، اما وقتی از فروشندگان جویای این موضوع می‌شویم، گویا این مدل گوشی موجود است و کد‌های فعالسازی آن نیز صادر شده است.

در رابطه با همین موضوع با چند نفر از فروشندگان گفتگو کردیم که یکی از آن‌ها بیان کرد:

اگر کسی خواهان این گوشی باشد، موجود داریم و کد فعالسازی آن هم صادر شده است که می‌توان رجیستری آن را انجام داد.

وقتی از مغازه داران پرسیدیم که گوشی‌ها به چه صورت به کشور وارد شده اند، جواب آن‌ها حمل مسافری تلفن همراه بود.

البته برخی فروشندگان هم مدعی بودند که تعداد کمی در بازار به این محصولات دسترسی دارند و بقیه مدل‌های این گوشی بدون کد رجیستری است و فرد باید خودش هزینه فعالسازی را به شخصی که آن را وارد کرده است بپردازد یا اینکه منتظر بماند تا شرکتی، هزینه رجیستری آن را پرداخت کند در غیر این صورت بعد از یک ماه عملا بدون استفاده می‌شود.

در این رابطه از همتا هم پیگیر موضوع شدیم که اینگونه به ما پاسخ دادند:

با توجه به بررسی‌های انجام شده، یکشنبه مورخ ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰ واردات سری جدید آیفون ۱۳ به ایران آغاز شده است و بر این اساس تاکنون ۹۶۹ عدد از سری جدید آیفون ۱۳ وارد بازار ایران شده است.

لطیفی سخنگوی گمرک: ۹۲۴ تلفن همراه آیفون ۱۳ را مسافران وارد کشور کردند

تعداد ۹۲۴ تلفن همراه آیفون ۱۳ از رویه مسافری وارد کشور شده است.

از این تعداد، ۳۹۶ تلفن همراه از طریق گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد شده است، اما به علت اینکه یک ماه برای رجیستری فرصت دارند، مشخص نیست که به طور نهایی رجیستری شده باشند یا خیر؟

بر اساس این گزارش قیمت این گوشی‌ها در بازار ایران بسیار شوکه کننده و تعجب آور است.

یکی از این فروشندگان در خصوص قیمت این نوع گوشی گفت:

قیمت آیفون‌های سری ۱۳ تقریبا از ۳۸ میلیون تومان شروع می‌شود که آیفون ۱۳ با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی است و تا قیمت ۹۰ میلیون تومان هم می‌رسد که برای آیفون ۱۳ پرومکس با حافظه ۱۰۰۰ گیگابایتی است.

اما در این میان یک نکته اساسی مطرح است؛ اینکه واقعا چگونه برای محصولی که هنوز به طور رسمی وارد بازار نشده است و تنها چند نمونه مسافری دارد، چنین قیمت‌هایی را تعیین می‌کنند و گذاشتن این قیمت‌ها بر چه اساسی است؟

در پایان توصیه‌ای که می‌شود در این روز‌های داغ بازار گوشی‌های جدید آیفون به متقاضیان کرد این است که اندکی صبر کنید تا مقداری عرضه این محصول در بازار‌های جهانی افزایش یابد و مطمئنا قیمت تعدیل می‌شود، همانطور که مدل قبلی آن در ابتدا نرخ زیادی داشت و در ادامه با عرضه بیشتر نرخ آن پایین آمد و تعدیل شد.

0 0 رأی
رأی به مطلب
دیگر مطالب
دنبال کردن
اطلاع از
0 نظر
Inline Feedbacks
View all comments

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/setarehne/domains/setarehnews.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 110