خاطرات بازیگر «متهم گریخت» و «خانه به دوش»

مجید شهریاری، بازیگر سریال های «متهم گریخت» و «خانه به دوش» داستان حضورش در این دو سریال طنز به کارگردانی رضا عطاران را روایت کرد.

به گزارش ستاره ها؛ مجید شهریاری بازیگر سریال های متهم گریخت و خانه به دوش در برنامه «شب نشینی» درباره حضور در سریال «خانه به دوش» توضیح داد:

تجربه ام در تئاتر آزاد باعث شد آبدیده شوم. تئاتری را در لاله زار کار می کردم که یک سال قبل آن نمایشش اجرا رفته بود و رضا عطاران نقش معلم موسیقی را در آن داشت.

دو سال بعد کارگردان به من گفت یک شخصیت را می خواهیم رد کنیم برود می توانی نقش آن را بازی کنی؟ بدون تمرین رفتم روی صحنه نقش رضا را بازی کردم.

آن زمان هنوز «خانه به دوش» کلید نخورده بود. طراح لباس خانه به دوش به رضا عطاران درباره من گفته بود و رضا مرا به خانه به دوش دعوت کرد. نقش بنگاهی بودم.

سال بعد «متهم گریخت» را می خواست کار کند ارتباطی نداشتم که بخواهم به عطاران نزدیک شوم و در متهم گریخت نقش بگیرم. یک روز مادر سعید آقاخانی در سریال از من خواست با ماشینم او را به لوکیشن برسانم. سر لوکیشن رفتم و وقتی عطاران مرا دید به دستیارش گفت: “فرشاد فرشاد اشکین!” و نقش اشکین را به من داد.

خاطره ای از پخش سریال «متهم گریخت»

شب تلویزیون مرا نشان داد، فردا در بازپخش برنامه بود که رفتم سوپر خرید کردم. یک آقایی در سوپری بود و من پشت سر او بودم، به سوپری گفت این آقا را می بینی؟ یک آدم مزخرفی است و هر فحشی به ذهنش می رسید به من داد.

سوپری به او اشاره کرد که فلانی پشت سرت ایستاده است. آن آقا برگشت و به من گفت این شمایی؟! گفتم بله گفت از بعد از انقلاب سریال به این خوبی ندیده بودم و در عرض چند صدم ثانیه کاملا تغییر موضع داد؛ به نظرم او در بداهه گویی از من متخصص تر بود.

با اکبر عبدی استندآپ کمدی اجرا می کردیم

اکبر عبدی پنج روز از من بزرگتر است، وقتی هنوز انقلاب نشده بود برای مردم استندآپ کمدی اجرا می کردیم و از آن جا با هم رفیق شدیم.

بعدها من پیشنهادی برای کار در تئاتر شهر داشتم اما به خاطر اختلافات خانوادگی به من اجازه ندادند در تئاتر شهر فعال شوم ولی این حوزه را رها نکردم و وقتی به استقلال رسیدم خودم دوباره شروعش کردم.

بهترین بازیگر زن طنزپرداز شقایق دهقان است

اکبر عبدی و رضا عطاران از بازیگرانی هستند که آن ها را بسیار دوست دارم و بخش زیادی از زندگی کاری خودم را مدیونشان هستم. چون «ساختمان پزشکان» را کار کرده ام به نظرم بهترین بازیگر زن طنزپرداز شقایق دهقان است. اینکه از بین کارهایم یکی را انتخاب کنم بسیار سخت است اما از کارهای طنزم «متهم گریخت» را دوست دارم.

رکورد مهران رجبی را شکستم

سر سریالی به کارگردانی آرش معیریان هستم که کاری طنز است. آرامش وجود معیریان در کل گروه پخش می شود و فضای خوبی را برای بازیگران به وجود می آورد.

یک پروژه دیگر هم هست که باید برای کار در آن به شیراز بروم. در یک دهه اخیر رکورددار تعداد کار هستم، در ابتدا مهران رجبی رکورددار بود اما من رکورد او را هم شکستم و از سال ۷۳ تا کنون ۲۲۶ فیلم کار کردم.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!