سختی های نقش «کبری» به روایت لیلا برخورداری

بازیگر سریال «خواب و بیدار» گفت: عوامل مختلفی باید دست به دست هم بدهند تا یک کار به اصطلاح بگیرد، مخاطبان از آن استقبال کنند و ماندگار شود بخشی از این عوامل به گروه سازنده و متن بستگی دارد و بخش دیگری به عوامل خارجی وابسته است.

به گزارش ستاره ها؛ لیلا برخورداری مهمان بخش نوستالژی «سریالیست» شامگاه بیست و دوم مهرماه با اجرای پدرام کریمی بود. بخشی که به سریال «خواب و بیدار» به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده اختصاص داشت. این سریال پلیسی پاییز و زمستان سال1381 از شبکه اول سیما روی آنتن رفت و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

برخورداری که در سریال «خواب و بیدار» ایفاگر نقش «کبری» بود، درباره دلیل محبوبیت این مجموعه در زمان پخش و تداوم این ماندگاری پس از حدود 20 سال گفت:

دید موشکافانه و تیزبین آقای فخیم‌زاده باعث شد تا « خواب و بیدار» یک فلیمنامه قوی و داستانی پرهیجان داشته باشد که در بستر آن عملکرد پلیس هم به خوبی معرفی شد؛ مردم هم با آن ارتباط برقرار کردند و به اصطلاح گل کرد. در نتیجه «خواب و بیدار» به یک سریال جریان‌ساز تبدیل شدکه مسیر سریال‌های پلیسی در تلویزین ما را تغییر داد.

چگونگی ورود لیلا برخورداری به دنیای بازیگری

در دوران دبیرستان، خانم زهرا سعیدی که از بازیگران سینما و تلویزیون هستند دبیر زبان انگلیسی ما بودند. من در آن زمان بیشتر اهل نوشتن بودم و خودم هم فکر می کردم که در آینده نویسنده شوم.

به کمک خانم سعیدی یکی از همان نوشته‌ها را به نمایشنامه تبدیل کردیم و در مدرسه اجرا شد و بازی من در آن نمایش موردتوجه دوستان و اطرافیان قرار گرفت و همین موضوع جرقه ای شد تا کار بازیگری را دنبال کنم.

بعد از آن به طور جسته و گریخته در تئاترهای دانشجویی و در قالب هنرجو کار می‌کردم تا اینکه برای حضور در سریال «ولایت عشق» آقای فخیم‌زاده تست دادم و مورد پذیرش قرار گرفت.

خاطرم هست که آقای حسین قناعت دستیار آقای فخیم‌زاده از من تست گرفت و اتفاقاً بخش‌هایی از «آنتیگونه» را بازی کردم.  البته ولایت عشق اولین تجربه من از رفتن جلوی دوربین نبود. همزمان با کار تئاتر، یکی دو نقش کوچک در سریال‌هایی مثل جوانی( سعید سلطانی)، همسفر( قاسم جعفری) و دوران سرکشی(کمال تبریزی) هم بازی کردم که نقش‌های فرعی بود. البته نقش یک زن معتاد را در «دوران سرکشی»  داشتم که با این که کوتاه بود اما  آن را خیلی دوست دارم.

علاوه بر تئاترهای دانشجویی، در دوره‌های انجمن سینمای جوان شرکت کردم و فیلم کوتاه ساختم.بعد از ولایت عشق، به عنوان هنرجو در کلاس های بازیگری آقای فخیم زاده  شرکت کردم.

نقش کبری در « خواب و بیدار»

در همان کلاس‌ها بود که به من پیشنهاد حضور در سریال «خواب و بیدار» را  دادند که واقعاً برایم مایه افتخار بود. البته همان موقع هم گفتند که نقش بسیار سختی است، زحمت دارد  و ممکن  است اذیت شوی.

راستش را بخواهید من اصلاً به سختی این نقش و گریم عجیب و غریبی که صورتم را کاملاً به هم می ‌زد فکر نکردم و به تنها چیزی که فکر می‌کردم این بود که چطور این نقش را به بهترین شکل ایفا کنم تا به عنوان یک بازیگر خوب شناخته شوم.

برای شخصیت «کبری» در ابتدا یک گریم و لباس دیگر تعریف شده بود که  چند جلسه تصویربرداری هم با همان گریم انجام شد. اما آقای فخیم‌زاده احساس کردند که آن چه که  مد نظرشان بوده رخ نداده و گریم باید تغییر کند.

به فرزین فردین چهره‌پرداز سریال پیشنهاداتی دادند.  ابروها پهن‌تر شد و قطعه‌ای را زیر لب بالایی‌ام گذاشتم، دندان‌ها تیره‌تر شد و… به گونه ای که وقتی بعد از گریم رو به‌روی آیینه ایستادم دیگر خودم را نمی شناختم.

درباره صدا هم آقای فخیم‌زاده معتقد بودند که از صدای خودم با اندکی تغییر استفاده کنم و نیازی به صداسازی نیست. قبل از شروع فیلمبرداری چند بار به دفتر ایشان رفتم و برای رسیدن به صدای کبری تمرینات زیادی داشتم.انواع لحن ها و صداها را ضبط کردیم تا در نهایت به صدای کبری رسیدیم.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!