دعوای وزارت ارشاد و صدا و سیما بالا گرفت

تنها چند روز پس از اظهارات رئیس تازه سینما پیرامون حق صفر تا صدی ارشاد بر شبکه خانگی، حالا رئیس شورای انتشار محتوای ساترا از حق قانونی صداوسیما بر شبکه خانگی گفت.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فرهیختگان؛ تنها چند روز پس از اظهارات محمد خزاعی رئیس تازه سینما پیرامون حق صفر تا صدی ارشاد بر شبکه خانگی، حالا اصغر پورمحمدی رئیس شورای انتشار محتوای ساترا از حق قانونی صداوسیما بر شبکه خانگی گفت.

رئیس شورای انتشار محتوای حرفه‌ای ساترا گفت: اینکه برخی سینماگران و هنرمندان، صداوسیما را دارای صلاحیت نظارت به شبکه خانگی نمی‌دانند، به نظر من این مساله عمدتا چالش مدیران و سرمایه‌گذاران پلتفرم‌هاست نه هنرمندان!

برای هنرمندان مهم نیست کدام نهاد بر عملکرد آنها نظارت بکند. اصحاب هنر همواره دنبال منطق و اقناع و گفت‌وگو‌های فنی و تخصصی هستند و اصل نظارت و ساماندهی را هم قبول دارند و مهم نیست کدام نهاد بر عملکرد آنها نظارت بکند بلکه مهم این است که کم و کیف نظارت و ممیزی دارای منطق و مطابق با اصول روشن و مشخصی باشند.

جای تعجب است. عده‌ای سعی می‌کنند مشروعیت و مسئولیت صداوسیما را در این حوزه [که انتشار و پخش صوت و تصویر از طریق سیستم‌های فراگیر  جزء مسئولیت‌های صداوسیما باشد را] زیر سوال ببرند.

براساس تکالیف صریح قانونی و ابلاغیه رهبر معظم انقلاب و ماهیت موضوع کــه توضیح دادم، صداوسیما ملزم به انجام این مسئولیت است و مجدانه بـه اجـرای قـانـون اصـرار خواهیم کرد

وی‌او‌دی‌‌ها بر این باورند که موازین پوشش لباس در سریال‌سازی باید متفاوت از شبکه‌های تلویزیونی باشد؛ چراکه معیار آنها پوشش اصطلاحا «کف خیابانی» است. خب این دغدغه قابل توجه است و در فرآیند نظارت ساترا به این مهم توجه می‌شود، ولی بدان معنا نیست که کف خیابان موردنظر عزیزان، فقط خیابان‌های شمال شهر تهران باشد یا کوچه پس‌کوچه‌های حلبی آباد و نمایش بدبختی‌های حاشیه‌نشینی. وی‌اودی‌ها باید ارائه دهنده همه واقعیت باشند و نه بخشی از آن!

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!