تهامی: سینما بی‌قانون شده است

بازیگر فیلم سینمایی «رگ خواب»: متاسفانه سینما بی قانون شده است و برای حضور افراد در بازیگری هیچ روند درستی وجود ندارد، به این صورت هرکسی می تواند بدون هیچ تخصصی و آگاهی نسبت به هنر بازیگری وارد این عرصه شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ کوروش تهامی پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت:

در حال حاضر چندین پیشنهاد از سینما و شبکه نمایش خانگی دارم، فعلا فیلمنامه و پیشنهادات را بررسی می‌کنم تا بتوانم در نهایت انتخاب خوبی داشته باشم. اما به احتمال فراوان با یک اثر خاص راهی شبکه نمایش خانگی خواهم شد.

احتمال حضور تهامی در چهلمین جشنواره فیلم فجر

باید در ادامه منتظر بمانم تا ببینم آیا تا آن زمان در اثری حضور خواهم داشت یا خیر. اما در حال حاضر سه فیلم اکران نشده دارم که ممکن است هر کدام از آنها پیش از اکران قصد حضور در جشنواره فیلم فجر را داشته باشند. اگر صاحبان آثار این تصمیم را بگیرند احتمال حضورم در جشنواره فیلم فجر امسال زیاد خواهد بود.

وضعیت فعلی سینما

واقعیت امر هنوز سینما به دوران عادی خود بازنگشته و این اتفاق هم طبیعی است، زیرا هنوز مردم برای حضور در سینماها اعتماد کامل ندارند و ترس از بیماری کرونا همچنان با آنها است.

حضور خوانندگان در سریال ها و آثار سینمایی

واقعیت اینکه نمی‌توانم اشاره خاصی داشته باشم زیرا ممکن است باعث کدورت دوستان شود اما شخصا با این موضوع روبرو هستم که گاها انتخاب‌هایی صورت می گیرد که به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

متاسفانه سینما بی قانون شده است و برای حضور افراد در بازیگری هیچ روند درستی وجود ندارد، به این صورت هرکسی می تواند بدون هیچ تخصصی و آگاهی نسبت به هنر بازیگری وارد این عرصه شود. شاید در ابتدا حضور برخی چهره های دیگر رشته‌ها سودآور باشد اما مطمئنا در طولانی مدت مخاطبان را دلزده و بی اعتماد می کند.

به عنوان مثال یک بازیگر به راحتی نقشش را برای مخاطب باورپذیر می کند اما شاید یک خواننده بدون داشتن تجربه و یا آموخته علمی به هیچ عنوان نتواند یک نقش را ملموس و قابل باور بازی کند. این اتفاق برای مخاطب پس زدگی ایجاد کرده و در آینده تعداد مخاطبان سینما و شبکه نمایش خانگی را کاهش می دهد.

ما در همین مورد نمونه ای مثل پژمان جمشیدی را داشتیم که از عرصه فوتبال وارد بازیگری شد اما خود من مشاهده کردم که چقدر برای این حضور تلاش کرد، وی تمرینات بسیاری داشت و کار خود را از تئاتر آغاز کرد. شخصا مشکلی با حضور خوانندگان در عرصه بازیگری ندارم اما به نظرم این حضور باید فکر شده و با آمادگی باشد.

برخی تهیه کنندگان و کارگردانان که دست به انتخاب برخی خوانندگان در عرصه بازیگری می زنند، بهتر است پیش از شروع فیلمبرداری یک دوره پیش تولید آموزشی با آنها داشته باشند تا آنها برای جلوی دوربین رفتن آماده باشند، شاید با این روش ما شاهد حداقلها باشیم و بتوانیم حضور هر نوع چهره غیر بازیگری در این عرصه را درک کنیم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!