در پی عدم موفقیت در خرید رایت «قهرمان»؛ فیلیمو مستند شاگرد فرهادی را پخش کرد!

این روند روتین ویدیو رسانه ها و حالا پلتفرم های آنلاین است که در مراحل مختلف تولید و پخش یک فیلم سینمایی؛ برای خرید رایت آن اقدام می کنند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از صبح سینما؛ فیلیمو در حالی که نتوانسته رایت وی او دی یا اکران آنلاین فیلم «قهرمان» آخرین ساخته اصغر فرهادی را در اختیار داشته باشد؛ مدتی است به اقدامات غیر حرفه ای و خارج اخلاق فرهنگی درباره این فیلم می پردازد.

در ماه های اخیر آزاده مسیح زاده، از شاگردان کلاس های مستند سازی فرهادی مدعی شده که «قهرمان» از روی مستند «دو سر برد ، دو سر باخت» او ساخت شده است؛ مستندی که با گواه شواهد و ادعای برخی، ایده اصلی اش از آن اصغرفرهادی است؛کار کلاسی بوده و در ابتدا نیز قرار نبوده به صورت جداگانه به انتشار برسد.

فیلیمو مستند شاگرد فرهادی را پخش کرد!

اکنون در حالی که این ادعا توسط شاگرد اصغر فرهادی مطرح شده و نتیجه نهایی مشخص نیست؛ پلتفرم فیلیمو طی اقداماتی که شبیه به «عقده گشایی های کودکانه» است ابتدا در مجله فیلیمو شات که اساس آن حمایت و رپورتاژ نویسی از محتوای فیلیمو ست؛ با نگاه جانبدارانه به این حواشی پرداخت و حالا در حالی که آزاده مسیح زاده مدتی قبل اقدام به انتشار مستندش در یوتیوب کرده است؛ فیلیمو در جهت تشدید تشنج موضوع، این مستند را در پنل خود نیز بارگذاری کرد.

فیلیمو علیه اصغر فرهادی

گویا فیلیمو با ناراحتی از در اختیار نداشتن رایت پخش آنلاین نماینده اسکار امسال؛ تصمیم گرفته که علیه اصغر فرهادی گام بردارد. سال گذشته نیز در حالی که فیلیمو با تلاش های چندین ماهه نتوانست رایت سریال پرمخاطب «قورباغه» ساخته هومن سیدی را بر عهده داشت باشد؛ با شروع سریال و قید کردن این موضوع که قسمت اول سریال برداشتی آزاد از فیلم «نفرت» است؛ این فیلم را در پنل خود بارگذاری کرد و تا مدتی آن را در صفحه اول محتواهایش و در صدر نگه داشت تا بیهوده روی موضوعی تاکید کند که سازندگان«قورباغه» در جهت رعایت اخلاق شخصا به آن اشاره کرده بودند.

فعالیت رسانه ای مخرب فیلیمو!

این پلتفرم که همواره سعی دارد خود را حامی فیلمسازان و سینماگران معرفی کند و در این جهت تبلیغات پر رنگی دارد؛ گویا با عدم امکان همکاری با آن ها؛ در خلاف جهت ادعای خود گام برمی دارد و به فعالیت رسانه ای مخرب می پردازد به جای آن که با حمایت از فیلمسازان کشورش و تلاش برای تولیدات با کیفیت به رقابت سالم بپردازد.

جالب آن جاست که سایر پلتفرم ها در مواقع بحرانی فیلیمو و آثارش؛ در جهت جریان کلی شبکه پخش آنلاین به حمایت از این پلتفرم پرداختند و گاها پاسخ او را با فعالیت های عکس جریان مورد علاقه فیلیمو داده اند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!