مهوش صبرکن: مردم مشتاق سریال‌های قدیمی هستند

مهوش صبرکن بازیگر پیشکسوت گفت: به نظرم همین الان هم مردم تشنه قصه‌ های قدیمی و تاریخی هستند و باز هم اگر سریال‌ هایی مثل «کهنه سوار» ساخته شود استقبال خواهند کرد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ مهوش صبرکن درباره حضورش در سریال «کهنه سوار» می گوید که مردم همچنان آثار نمایشی اینچنینی را دوست دارند و از آن استقبال می ‌کنند.

او همچنین اعتقاد دارد که با وجود مردانه بودن سریال «کهنه سوار» اما زنان هم به اندازه کافی در این مجموعه نمایشی تاثیرگذار بوده اند و در حاشیه قرار نداشته اند.

**خانم صبرکن 24 سال از اولین پخش سریال «کهنه سوار» می گذرد. آن زمان استقبال مردم از سریال چگونه بود؟

خیلی خوب. مردم سریال را دوست داشتند و واقعاً استقبال می ‌کردند. به نظرم همین الان هم تشنه چنین قصه‌ هایی هستند و باز هم اگر سریال‌ هایی مثل «کهنه سوار» ساخته شود استقبال خواهند کرد.

حتی هر بار که این سریال بازپخش شده است خیلی بازخوردها و نظرات خوبی از مخاطبان گرفته ام و همین نکته نشان می‌دهد که «کهنه سوار» برای بینندگان هنوز جذابیت دارد.

**«کهنه سوار» سریال مردانه ای است و ایفای نقش های اصلی آن بر عهده بازیگران مرد. حضور و تأثیرگذاری بازیگران زن را در این سریال را چگونه ارزیابی می کنید؟

به هر حال، هر قهرمان و چهره شناخته شده‌ ای، چه در ورزش و چه در عرصه های دیگر از یک خانواده برخاسته است. در آن خانواده مادری بوده که آن فرد در دامان او رشد کرده و بزرگ شده و تحت تاثیر تربیت و آموزش های اوست.

اصل و اساس زندگی، خانواده است و زنان، نقش اصلی و اساسی را در خانواده دارند. تا زن یک خانه تلاش نکند افراد آن به جایی نمی‌ رسند. به همین دلیل، با وجودی که مرد‌ها نقش های اصلی را در سریال «کهنه سوار» دارند اما نمی ‌توان گفت که زن ها در حاشیه هستند و تاثیرگذاری لازم را ندارند. به نظرم، زنان هم در این سریال به اندازه خودشان و آنقدر که باید و شاید نقش دارند.

**خودتان چقدر نقش تان را در سریال دوست دارید و این نقش چه جایگاهی در کارنامه بازیگری تان دارد؟

من تئاتری بودم و تازه آمده بودیم تهران که سریال «کهنه سوار» را بازی کردم. از این منظر، بازی در این سریال خیلی برایم ارزشمند است. از سوی دیگر، بازیگرانی که در تئاتر کار کرده ‌اند از بازی در نقش ‌های مختلف واهمه ندارند و معمولاً نقش را برای خودشان می کنند. نقشم را در سریال دوست داشتم و فکر می‌ کنم رزومه خوبی برایم بود.

**سریال کهنه سوار پس از گذشت بیش از دو دهه همچنان پر مخاطب است و بیننده خودش را دارد. نقاط قوت این سریال را در چه می دانید؟

مردم همچنان این سریال را دوست دارند. بازیگران خیلی خوبی در این سریال حضور داشتند که تماشای بازی شان برای مردم خاطره انگیز است و یاد گذشته ها را برای آنها زنده می ‌کند. خودم هم از همبازی شدن با بازیگرانی مثل زنده‌ یاد حمیده خیرآبادی خیلی خاطرات خوبی دارم، مخصوصاً قسمت هایی از سریال که در شمال کشور تصویربرداری شد.

**این روزها چه می کنید و مشغول چه کاری هستید؟

فعلا که هیچ و در خانه هستم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!