افرادی که مجوز اجرا در پلتفرم برای آن ها صادر نشد؛ اجازه نمیدهم جایی برید

یک قانون در تلویزیون وجود دارد و اینکه مجریان فقط اجازه اجرا در یک شــبکه دارند. گاه این قانون نقض می شود اما حکم کلی همین است که گفته شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از هفت صبح؛ یک قانون در تلویزیون وجود دارد و اینکه مجریان فقط اجازه اجرا در یک شــبکه دارند. گاه این قانون نقض می شود اما حکم کلی همین است که گفته شد.

حالا این قاعده برای اجرا در پلتفرم هم اجرایی شده است. نمونه تازه آن احسان علیخانی است که قرار بوده خودش مجری برنامه جوکر باشد.

احتمالا بپرسید پس چرا علی ضیا مشمول این قانون نیست و در اینستاگرام برنامه دارد؟! او مدتی از آنتن تلویزیون دور است و «ظاهرا» ممنوع الکار شده.

رضا رشیدپور هم در شرایطی مشابه برنامه «دید در شب» را در فضای وب اجرا کرد. منصور ضابطیان نیز زمانی خارج از تلویزیون برنامه داشت که از این رسانه بیرون آمده بود.

احسان علیخانی

جوکر تازه ترین فعالیت احسان علیخانی اســت. او کارگردانی این مسابقه را برعهده دارد و سیامک انصاری برنامه را اجرا میکند.

علیخانی به تازگی مصاحبه ای با تی وی پلاس انجام داده و در بخشی از این گفتگو اشاره کرده که اجازه اجرای جوکر توسط او صادر نشــده است.

علیخانی فعل مجهول به کار برده اما رســانه ها مرجع ندادن اجازه به او را صداوسیما تعبیر کرده اند. تعبیری که چندان دور از ذهن نیست. پیشتر مسئولان تلویزیون درباره برندهای خود مثل کلاه قرمزی رسما اعلام کرده بودند که مجوز ساخت آن در شبکه خانگی را نمی دهند. حالا این نگاه به مجریان هم تسری یافته است.

مهران مدیری

در شهریور۹۸ خبر ساخت برنامه شب نشینی با اجرای مهران مدیری برای یک پلتفرم رسانه ای شده بود.

حتی تصاویر مهمان اول و دکور برنامه به رسانه ها راه یافت. با این حال در آستانه انتشار خبر آمد که برنامه با شکایت صداوسیما فعال به حالت تعلیق در آمده است.

تهیه کننده اظهار بی اطلاعی کرد و گفت:«با توجه به ایام محرم، برنامه شب نشینی فعال ضبط نمیشود ولی تا به حال صحبتی برای توقف برنامه مطرح نشده است.» زمان گذشت اما خبری از شب نشینی نشد و مدیری هم سراغ فصل جدید دورهمی رفت. بخشی از مخالفت برای ساخت شب نشینی به شباهت ساختار آن به دورهمی برمی گردد اما این همه دلیل نیست. تلویزیون نمیخواست مجری محبوبی چون مدیری را از دست بدهد.

عادل فردوسی پور

سال پیش عادل فردوسیپور تصمیم داشت برنامه نود و نه را در فضای وب اجرا کند. خبرها حکایت از انتشار قریب الوقوع برنامه می داد اما در لحظه آخر چنین اتفاقی رخ نداد.

بخشی از اتفاق به فرامتن فردوسی پور برمی گردد اما این گزاره هم درباره عادل صدق می کند: تلویزیون نمیخواهد شاهد یک رقیب بیرونی آن هم توسط همکار خودش باشد.

شاید مدیریت جدید تلویزیون این بار با فردوسی پور همراه شود و مجوز برنامه جدید او را بدهد. شاید هم شاهد حضور او در تلویزیون در قامت مجری و گزارشگر باشیم.

رامبد جوان

خندوانه در پیش تولید بود که کرونا معادلات را به هم زد. رامبد جوان در روزهای دوری از خندوانه یک برنامه به نام خونه بازی آماده و در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

این برنامه چهل دقیقه ای چندان با استقبال مواجه نشد و پس از مدتی عمر آن سر آمد. گفته میشود به دلیل شرایط کرونا،مسئولان تلویزیون مخالفتی با برنامه اینستاگرامی جوان نداشتند اما در ادامه از او خواستند به فکر خندوانه باشد. تلویزیون حالا سفت و سخت تر از پیش مراقب این برنامه و مجری آن است.

سید حسین حسینی

سختگیری درباره مجریان دیگر هم وجود دارد. نمونه اش سید حسین حسینی که سال ۹۸ یکی از مجریان پرکار تلویزیون بود. او علاوه بر سلا صبح بخیر شبکه سه، اجرای دو برنامه دیگر این شبکه را برعهده داشت.

مدتی بعد پیشنهاد یک برنامه اینترنتی را پذیرفت و از تلویزیون حذف شد. این نشان از حساسیت سیما درباره مجریان خود دارد.

مورد استثنا: علیمردانی

در این میان شرایط برای محمدرضا علیمردانی متفاوت است. نام او در چند ســال اخیر با برنامه چهل تیکه شبکه نسیم گره خورده. علیمردانی همزمان پیشنهاد اجرای شبهای مافیا برای فیلیمو را پذیرفت.

او در فصل جدید شبهای مافیا جای خود را به کامبیز دیرباز داده است که خودش گفته ربطی به قانون تلویزیون ندارد. حالا هم با فصل جدید چهل تیکه با شبکه نسیم همکاری می کند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!