ورود آزادانه زنان به ورزشگاه آزادی با خرید بلیت  

در روزهای آتی سامانه بلیت فروشی به بانوان در بازی ایران و عراق راه اندازی خواهد شد. البته حضور آنها در استادیوم آزادی با یک شرایط خاص خواهد بود. 

به گزارش ستاره ها و به نقل از ورزش سه؛ رئیس فدراسیون جهانی فوتبال برای تماشای بازی تیم ملی ایران در برابر عراق وارد تهران خواهد شد. مسابقه ای که روز 7 بهمن در استادیوم آزادی برگزار می شود.

ناگفته پیداست که اینفانتینو دوست دارد تاکیدی که به فدراسیون فوتبال ایران داشته را در این بازی مشاهده کند.

یعنی برگزاری بازی با حضور تماشاگر به خصوص تماشاگران خانم. البته فیفا به خاطر کرونا و هم چنین مسایل فرهنگی ایران مشکلی با محدودیت حضور تماشاگران در استادیوم آزادی و جدا نشستن خانم ها از آقایان ندارد.

چرا که همواره یکی از تاکیدات فیفا احترام به قوانین فدراسیون های ملی است.

اما مجوز حضور تماشاگر در این بازی از سوی فیفا در صورتی صادر می شود که فدراسیون فوتبال ایران برای فروش بلیت به تماشاگران خانم ایرانی برنامه ریزی کند.

در غیر اینصورت این بازی بون حضور تماشاگر برگزار می شود و این یک پوئن منفی برای فدراسیون فوتبال ایران و تیم ملی خواهد بود.

فیفا این تاکید را به چندین کشور دیگر هم داشته است. از جمله عربستان که در برابر اصلاحات مد نظر فیفا مقاومتی نداشتند و حتی این حضور را به سود خود دانسته اند.

چرا که بر این عقیده اند حضور بانوان در استادیوم برای تماشای بازی فوتبال به برابری حقوق زن و مرد در جامعه کمک می کند.

سامانه بلیت فروشی به بانوان راه اندازی می شود

اینکه فدراسیون فوتبال پیشتر مقدمات حضور بانوان را در استادیوم آزادی مهیا کرده است بدین معنی است که مجوز های لازم را برای حضور بانوان در استادیوم آزادی دریافت کرده است.

به همین بهانه فدراسیون فوتبال در تلاش بوده در روزهای اخیر مدیران بالادستی را از تصمیم خود برای بازی ایران – عراق مطلع کند و اگر مشکلی در این زمینه پیش نیاید در روزهای آتی سامانه بلیت فروشی به بانوان راه اندازی خواهد شد.

البته حضور آنها در استادیوم آزادی با یک شرایط خاص خواهد بود. بدین صورت که برای ورود به استادیوم آزادی باید در یک مکان مشخص در درون مجموعه ورزشی آزادی حاضر  ودر نقطه خاصی از استادیوم آزادی جانمایی شوند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!