سیدجواد هاشمی: تلویزیون در سطوح مختلف مدیریتی دچار مشکل است

سیدجواد هاشمی تاکید کرد: اگر قرار باشد تلویزیون دچار احساسات سلیقه ای آن هم سلایق مدیران این رسانه باشد، هرگز مردمی و ملی نخواهد بود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ سیدجواد هاشمی در پاسخ به این سوال که با وجود افزایش بودجه صداوسیما در سال‌های اخیر، دلیل افت کیفی تولیدات تلویزیونی چیست؟ توضیح داد:

در تلویزیون سلیقه‌ای عمل می‌شود. تلویزیون در سطوح مختلف مدیریتی دچار مشکل است.

به هر حال این رسانه بهترین منبع ارسال پیام، تبلیغ و از همه مهمتر فرهنگ سازی است؛ اما اگر قرار باشد دچار احساسات سلیقه ای آن هم سلایق مدیران تلویزیون باشد، هرگز مردمی و ملی نخواهد بود.

من به عنوان فرزند صداوسیما باید این توصیه و انتقاد را داشته باشم، چراکه بقیه که این کار را نمی‌کنند؛ تلویزیون تا وقتی مدیران سیاسی و مدیران غیرهنری داشته باشد که چندان فضاهای فرهنگی ـ هنری را درک نمی‌کنند، دچار معضل و مشکل خواهد بود.

تقسیم سریال‌های تلویزیونی در سه گروه تاریخی، اجتماعی و سیاسی

دسته اول سریال های تاریخی‌اند که اغلب فاخر هستند. دسته دوم سریال‌های اجتماعی که می‌توانند همه‌ی گونه‌های موضوعی را در خود جای دهند و سوم سریال‌های سیاسی.

به نظر می‌آید تلویزیون در حال حاضر غرق در ساخت سریال‌های سیاسی شده است و این اصلا شایسته مردم نیست.

مردم ما به اندازه کافی سیاسی هستند. پس بهتر است حول محور موضوعات اجتماعی، سریال ساخته شود.

اگر قرار است که به تلویزیون پول تزریق شود و باز هم به سمت ساخت سریال‌های سیاسی برود، به نظر من، بیننده آنچنانی نخواهد داشت. مردم بیشتر به دنبال مفاهیم اخلاقی و اجتماعی هستند.

تاثیر افزایش بودجه صداوسیما بر بالا رفتن کیفیت برنامه شبکه ها

مسلما هر جا بودجه‌ بیشتری باشد، کیفیت بالاتر هم انتظار می‌رود و معمولا هم اتفاق می‌افتد.

بی شک اگر بودجه تلویزیون بالا برود، دست تلوزیون برای ساخت فیلم و سریال‌های فاخر بازتر است.

منتها اصل ماجرا این است که چه فیلم و سریالی باید ساخته شود و چه موضوعی باید برای پرداختن در تلویزیون که مردم بیننده مستقیمش هستند، انتخاب شود.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!