چرا امیر جدیدی باید برای «قهرمان» وزن کم می کرد؟

امیر جدیدی در گفتگویی با هالیوود ریپورتر درباره شرایط انتخاب به عنوان بازیگر نقش رحیم در فیلم سینمایی «قهرمان» صحبت کرد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ اصغر فرهادی در ابتدا قصد داشت فقط از بازیگران غیرحرفه‌ای برای فیلم جدیدش استفاده کند و این بخشی از تمایل او به حفظ هر چه بیشتر «فضای مستند و رئالیسم» در فیلم بود و توانست این کار را با اکثریت قریب به اتفاق استعدادهای روی پرده برای فیلم «قهرمان» انجام دهد، اما وقتی نوبت به شخصیت رحیم رسید، متوجه شد که این امکان پذیر نیست، چرا که به یک بازیگر با تجربه نیاز داشت که بتواند این نقش و ظرافت‌های آن را ایفا کند.

رحیمِ «قهرمان» باید شخصیتی تقریباً مایوس و با ظاهری رقت انگیز باشد و به هر چیزی شبیه باشد جز قهرمان یک فیلم اکشن. 

او گرچه بازی‌های امیر جدیدی را دیده بود اما قبلا با این بازیگر کار نکرده بود.

انتخاب او برای نقش اصلی فیلم «قهرمان» تصمیم ساده‌ای نبود. جدیدی اخیرا برای ایفای نقشی شبیه به جیمز باند در یک فیلم عضلانی‌تر شده بود بعلاوه این که خودش نیز فیزیک ورزشی دارد و تنیس باز نیمه حرفه‌ای است اما رحیمِ «قهرمان» باید شخصیتی تقریباً مایوس و با ظاهری رقت انگیز باشد و به هر چیزی شبیه باشد جز قهرمان یک فیلم اکشن.

امیر جدیدی در این باره به هالیوود ریپورتر گفت: 

بعد از مصاحبه، [فرهادی] گفت: «تو را انتخاب می‌کنم، اما شما هیچ یک از ویژگی های مورد نظر من را ندارید – ما باید بدن و  راه رفتنت را تغییر دهیم و باید با تغییر ظاهرت راحت باشی … و به خصوص باید وزن کم کنی.»

لاغر کردن برای کسی که از پیش چربی خاصی در بدنش ندارد، آسان نبود و جدیدی به ترکیبی بسیار پیچیده از رژیم غذایی و ورزش و چیزی فراتر از رژیم تناسب اندام معمولش برای کاهش توده عضلانی نیاز داشت، اما او متعهد شد که این کار را انجام دهد و زمانی که بعد از یک ماه نزد فرهادی رفت، حدود ۵ کیلو وزن کم کرده بود اما اصغر فرهادی خواست تا حتی بیشتر وزنش را کم کند.

تقریباً در همین زمان در اوایل سال ۲۰۲۰ بود که ویروس کرونا به عنوان یک بحران رو به رشد نمودار شد و  آغاز برنامه‌ریزی شده فیلمبرداری را چندین ماه به تعویق انداخت و جدیدی نیز از این فرصت بهترین استفاده را کرد و در مجموع ۱۰ کیلو وزن کرد.

برای جدیدی، اولین تجربه کار با یکی از مشهورترین مولفان سینمای جهانی فراتر از آن چیزی بود که انتظار داشت.

این بازیگر می گوید:

«من فقط از لحاظ هنری چیزهای زیادی به دست نیاوردم. من در سطح انسانی چیزهای زیادی یاد گرفتم. آنچه برای من مهم است انسانیت است و واقعاً از نظر اخلاق و نگرش به من درس های انسانی داده اند.»

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!