عباس غزالی: حواشی فرش قرمز ما را از اصل جشنواره و هنر سینما دور می‌کند

یک بازیگر سینما گفت: من فکر می‌کنم حتی صحبت کردن در مورد موضوع فرش قرمز و دامن زدن به این حواشی ما را از اصل ماجرا که خود جشنواره فیلم فجر و اهمیت با شکوه برگزار شدن آن است دور می‌کند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان‌؛ عباس غزالی پیرامون اهمیت و جایگاه اصلی جشنواره فیلم فجر گفت:

فرش قرمز به خودی خود برای جشنواره و سینما یک حاشیه محسوب می‌شود.

حتی صحبت کردن در مورد موضوع فرش قرمز و دامن زدن به این حواشی ما را از اصل ماجرا که خود جشنواره فیلم فجر و اهمیت با شکوه برگزار شدن آن است دور می‌کند و باید بیشتر انرژی را باید روی هنر سینما و فیلم‌های جشنواره فیلم فجر گذاشت.

احساس شخصی من این است که چیزی که خوب نیست بهتر است کلا نباشد و اگر چیزی خوب است بهتر است باشد پس خودمان را وارد جزئیات بی فایده نکنیم چرا که فقط وقت تلف کردن است.

اگر قرار باشد معارفه‌ای از بازیگران یک اثر صورت بگیرید این اتفاق در نشست‌های خبری که بعد از فیلم‌ها برگزار می‌شود.

آنچه که برای من مهم بوده این است که در چنین مراسم‌هایی پوشش خود را متناسب با فرهنگ و آنچه که عرف جامعه ما است تطبیق داده و حضور پیدا کردم.

مراسم فرش قرمز در جایی همچون هالیوود یک موقعیت بیزینسی برای سینمای آن کشور محسوب می‌شود و به واسطه ارائه طرح و مدل‌های جدید برخی برندها، هنرمندان هالیوودی روی فرش قرمز ظاهر می‌شوند و این نوع پوشش آنها نیز در آثار سینمایی هالیوود نیز دیده می‌شود؛ اما در کشور ما چنین شرایطی وجود نداشته و ندارد.

بنابراین می‌توان گفت برگزاری چنین مراسماتی در سینمای ما به نوعی ادایی است که کاربردی هم ندارد و ما می‌توانیم حمایت از هنرمندان را در زمان اکران فیلم‌ها با رویکردی فرهنگی و سازگار با جامعه خود انجام دهیم.

به طور کلی من واقعا نمی‌دانم فایده برگزاری فرش قرمز برای سینمای ایران چیست، صرفا اگر قرار باشد معارفه‌ای از بازیگران یک اثر صورت بگیرید این اتفاق در نشست‌های خبری که بعد از فیلم‌ها برگزار می‌شود؛ صورت می‌گیرد بنابراین من هنوز مناسبت برگزاری مراسم فرش قرمز را متوجه نشده‌ام.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!