مهوش صبرکن: کار نمی‌کنم چون تلویزیون پولم را نمی‌دهد

بازیگر سریال‌های‌ «پس از باران» و «یوسف پیامبر» گفت: ترجیح می‌دهم به جای اینکه در تلویزیون کار کنم و پولم را ندهند در خانه بمانم و استراحت کنم.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایرنا؛ مهوش صبرکن درباره علت کم کار شدنش در تلویزیون، اظهار داشت:

من و همسرم محمود پاک نیت از سال ۹۸ که در سریال‌های مختلف بازی کرده‌ایم همچنان طلبکار هستم و بدحسابی تلویزیون باعث شده ترجیح بدهم به جای اینکه کار کنم و پولی دریافت نکنم در خانه بمانم و استراحت کنم.

بدقولی در پرداخت دستمزد بازیگران جزئی از روال تلویزیون شده

مقصر این مساله بعضا صداوسیما است که بودجه کافی را در اختیار تهیه‌کننده نمی‌گذارد و البته گاهی هم خود تهیه‌کننده‌ها بی‌محبتی می‌کنند.

البته این موضوع تنها مختص به من نیست و هنرمندان و بازیگران دیگر پروژه ها هم متاسفانه با همین مشکل رو به رو هستند که بعد از ۲ ماه بخش اول پول قرارداد خود را دریافت می‌کنند و باقی پول که البته هیچ وقت کامل نیست را بعد از ۶ ماه، که این واقعا برخورنده و آزاردهنده است.

متاسفانه برخی از بازیگران و هنرمندان به دلیل اینکه منبع درآمد دیگری غیر از بازیگری ندارند مجبورند تن به این قراردادها و پول‌ها و قسط‌های آخری که پرداخت نمی‌شود بدهند.

پاس کاری تهیه کننده و صداوسیما!

در این باره هزار و یک مشکل وجود دارد که تهیه‌کننده به گردن صداوسیما می‌اندازد و صداوسیما به گردن تهیه‌کننده. دائم ما را به یکدیگر پاس می‌دهند. چه باید کرد؟ نمی‌دانم. نمی‌توانیم قضاوت کنیم که مقصر کیست. این وسط فقط ما هستیم که سختی می‌کشیم و می‌سوزیم.

حقم را به درستی در قرارداد پرداخت کنند، حتما کار می‌کنم

اگر کار خوب باشد، متن خوبی پیشنهاد شود و حقم را به درستی در قرارداد پرداخت کنند، حتما کار می‌کنم.

چند سالی هست که سر قرارداد حتی حاضر به تخفیف دادن می‌شویم به شرط آن‌که دستمزدمان به درستی و سر زمان مقرر پرداخت شود اما تهیه‌کنندگان با وجود وعده و وعیدی که می‌دهند تا الان به قولشان عمل نکردند و بهانه‌شان هم این است که صدا و سیما به ما پول نداده که به شما پرداخت کنیم.

صداوسیما در دهه ۱۳۹۰ سریال خاصی نداشت

صداوسیما در دهه ۹۰ اصلا سریال خاصی نداشت. در دهه هشتاد یک مرتبه می‌دیدیم همزمان با آن که ما یوسف پیامبر را کار می‌کنیم، از طرف دیگر مختار نامه و در چشم باد تولید می‌شدند.

به علاوه کارهای خوب مناسبتی و سریال‌های نود شبی که مرتب تولید می‌شد همه اینها باعث رونق در بخش تصویری تلویزیون بود و درواقع هیچ بازیگری هم از بدحسابی شکایت نداشت.

نویسنده خوب در ایران خیلی زیاد است اما برای صدا و سیما كمبود نوشته خوب داریم. وقتی منِ نویسنده از طرف صدا و سیما پول خوب دریافت نمی‌کنم نوشته‌ام را به شبکه‌های نمایش خانگی ارائه می‌دهم.

شاهد هستیم که این روزها همه بودجه‌ها به سمت شبکه نمایش خانگی سوق داده شده و من نمیدانم چطور و چرا.

شبکه نمایش خانگی ذائقه مردم را تغییر داده است

نظم و اشتهای بینندگان بهم خورده است، درست شدن این شرایط سخت است چون سریال‌های شبکه نمایش خانگی ذائقه مردم را تغییر داده‌.

نوع تصویربرداری، نوع متن و نوع قصه‌ها در این سریال‌ها با ذائقه‌ای که ما برای صداوسیما پرورش دادیم خیلی متفاوت است.

امیدوارم این مشکلات حل شود چون غیر از یک تعداد جوانی که در سریال‌های شبکه نمایش خانگی بازی می‌کنند، خیلی از بازیگران پیشکسوت هستند که به این خاطر بیکارند.

به هر حال در همین سریال‌های شبکه نمایش خانگی نیز باندبازی و اعمال روابط وجود دارد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!