عفیفه: مشکل «آهوی من مارال»، «جیران» نیست

اسماعیل عفیفه تهیه کننده جیران درباره حواشی و شایعات شباهت سریال آهوی من مارال و جیران توضیح داد.

به گزارش ستاره ها؛ اسماعیل عفیفه تهیه کننده جیران درباره حواشی و شایعات شباهت سریال آهوی من مارال و جیران توضیح داد و گفت:

در مهرماه 1396 آقای غفارزاده سه طرح فیلمنامه برای من ارسال کردند.

تصمیم گرفتم یکی از فیلمهای آقای غفارزاده را ببینم و متاسفانه فیلمی که دیدم حتی از طرح مارال، هم ناامیدکننده‌تر بود.

به نظرم با سیاق فیلمسازی ایشان و با طرح به شدت ضعیفی که داشتند امکان نداشت بتوانند سریال قابل عرضه‌ای بسازند بنا بر این در جلسه بعدی به نماینده سرمایه گذار اعلام کردم که تمایلی برای همکاری ندارم و خیلی روشن گفتم که این طرح با این کارگردان به سرانجام نمی‌رسد چون نمی‌شود هم فیلمنامه ضعیف باشد و هم فیلمساز.

ارتباط من با طرح آهوی من مارال، فقط منحصر به سه جلسه‌ای بود که با افراد فوق‌الذکر داشتم و ابدا قراردادی با هیچکس نبستم یعنی شفاهی شروع شد و شفاهی تمام شد.

در آبان ماه سال 1397 بود که فیلمنامه سریال «جیران» نوشته احسان جوانمرد که در همان ایام سریال موفق «بانوی عمارت» را در حال پخش داشت به دستم رسید که مورد تایید آقای فتحی و من قرار گرفت.

به دلایل زیر ارتباطی بین این دو پروژه نمی‌بینم:

1- خلاصه طرح «آهوی من مارال» به زندگی ناصرالدین شاه در سنین پیری می‌پرداخت، در حالی‌که سریال «جیران» به زندگی ناصرالدین شاه و سوگلی محبوبش جیران در اوایل سلطنت او می‌پردازد.

2- سریال جیران، براساس وقایع، شخصیتها و مستندات تاریخی نوشته شده در مقابل آهوی من مارال اساساً داستانی تخیلی دارد.

3- همه نویسندگان از حق برابر برای استفاده از شخصیتها و وقایع تاریخی در نگارش داستان و نمایشنامه و فیلمنامه برخوردارند.

4- طرح مفصل جیران، در سال 91 نوشته شده و در سال 93 به آقای مجید مولایی برای تولید سریال ایمیل شده که ضمن موجود بودن مستندات موثق از جمله مکاتبات ایمیلی، شخص آقای مجید مولایی و افرادی دیگر نیز به عنوان شاهد این واقعیت روشن را تایید کرده و می‌کنند.

مشکل آقای غفارزاده و تهیه کننده محترمشان شباهت داستان «جیران» به فیلمنامه آنها نیست بلکه مشکل این است که سریال بی کیفیتی  تولید کرده‌اند که روی دستشان مانده و حالا با هزینه گزافی که مدعی آنند و با بدهی انباشته‌ای که به عوامل کار دارند می‌خواهند با متهم کردن سریال جیران فضا را آلوده کرده و از پذیرش مسئولیت شکستشان در ساخت یک سریال ضعیف شانه خالی کنند. در ضمن هیچ پلتفرمی حاضر نشده است آهوی من مارال را عرضه کند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!