افتتاح جشنواره چهلم فجر با «بیرو» و «مرد بازنده» مهدویان

نخستین روز چهلمین جشنواره سراسری فیلم فجر در کاخ جشنواره با دو فیلم «بیرو» اثر مرتضی علی عباس میرزایی و «مرد بازنده» به کارگردانی محمد حسین مهدویان میزبان اهالی رسانه خواهد بود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایرنا؛ در نخستین روز از چهلمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد که مدت‌هاست از آن به عنوان کاخ جشنواره یاد می‌شود، ‌اهالی رسانه‌ها و هنرمندان مدعو با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به تماشای دو فیلم بیرو مرتضی علی عباس میرزایی در ساعت ۱۳ و مرد بازنده به کارگردانی محمد حسین مهدویان در ساعت ۱۵:۴۵ خواهند نشست.

جلسات نقد و بررسی و پرسش و پاسخ اهالی رسانه‌ها با عوامل ودست‌اندرکاران این دو فیلم به محض پایان اکران آثار سینمایی به ترتیب در ساعت‌های ۱۵ و ۱۸:۳۰در برج میلاد برگزار می شود.

بیرو

فیلم سینمایی بیرو که به اصطلاح افتتاحیه جشنواره نیز محسوب می شود، سومین فیلم سینمایی مرتضی علی عباس میرزایی روایتی از زندگی علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران از دوران کودکی تا ورود به فوتبال حرفه‌ای و عضویت در تیم ملی فوتبال ایران است.

حسین بیرانوند، رضا داود نژاد، سیاوش چراغی پور، سعید داخ، صحرا اسدالهی، محمد علی‌محمدی، سهیل قنادان، مهدی زمین پرداز، ستایش تارانی، سارا والیانی، ابوذر فرهادی، مبین بهاروند، محمد نیکبخت، مجید پتکی، مهران نائل، محمد عسگری، امین میری، مرتضی تقی زاده، وحید نفر، حامد نساج، علیرضا جلیلی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

مرد بازنده

دیگر فیلم روز نخست جشنواره برای اهالی رسانه مرد بازنده به کارگردانی محمد حسین مهدویان ساخته شده است.

مرد بازنده داستان پلیسی را روایت می‌کند که مردی درگیر پرونده‌ قتلی می‌شود و هرچه بیشتر در این پرونده پیش می‌رود ماجرا پیچیده‌تر می‌شود به نحوی که زندگی شخصی او را نیز درگیر می‌کند.

گریم سنگین جواد عزتی در این فیلم و انتشار آن در فضای مجازی بسیاری را مشتاق تماشای این فیلم کرده است.

نقش‌های اصلی فیلم مرد بازنده را زوج عزتی – آزادی‌ور ایفا کرده‌اند. از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به بابک کریمی، آناهیتا درگاهی، مهدی زمین‌پرداز و امیرحسین هاشمی اشاره کرد.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!