بیرانوند: دوست دارم بعد از فوتبالم بازیگر طنز شوم

علیرضا بیرانوند ستاره تیم ملی ایران که فیلم زندگی‌اش با نام «بیرو» اکران شده،می‌گوید به سینما و بازیگری علاقه زیادی دارد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرورزشی؛ فیلم سینمایی «بیرو» که برگرفته از زندگی علیرضا بیرانوند گلر سرشناس تیم ملی فوتبال ایران است، در چهلمین جشنواره فیلم فجر برای اولین بار اکران شد و مورد توجه سینما دوستان هم قرار گرفت.

علیرضا بیرانوند درخصوص این فیلم و زندگی شخصی اش صحبت کرد.

ایده ساخت فیلم بیرو از کجا آمد؟

خب خیلی‌ها از گذشته من و اتفاقاتی که در این سال‌ها برای علیرضا بیرانوند افتاد، باخبر بودند. وقتی کارگردان و تهیه کننده فیلم موضوع را با من درمیان گذاشتند از آن استقبال کردم و دوست داشتم چنین فیلمی‌ساخته شود.

فکر می‌کنی بیرو در اکران عمومی‌پرفروش شود؟

نمی‌دانم ولی امیدوارم این اتفاق بیفتد و فیلم بیرو دیده شود.

راستی کسی که در فیلم نقش تو را بازی کرد، چقدر شبیه خودت بود …

بله من خودم وقتی اولین بار بدلم را دیدم، از این اندازه شباهت تعجب کردم. انصافا حسین بیرانوند توانست به خوبی از عهده نقش بربیاید و به او تبریک می‌گویم.

حین تماشای این فیلم، در یکی دو صحنه بغض کردی و تحت تاثیر قرار گرفتی. خودت در موردش صحبت کن.

خب همه آن اتفاقات تلخی که در چند سال برایم پیش آمد و سختی‌هایی که کشیدم، ناگهان در عرض چند دقیقه برایم مرور شد و واقعا به دوران گذشته برگشتم.

یاد آن روزها افتادم و کمی هم تحت تاثیر قرار گرفتم. نمی‌خواهم خیلی دوباره آن اتفاقات را بازگو کنم ولی وقتی یاد فوت دوست نزدیکم افتادم، بغض کردم و خیلی ناراحت شدم.

نمی‌خواهم داستان فیلم را خیلی لو بدهم ولی واقعا یکی از اتفاقات بسیار تلخی که در همان ابتدای فوتبالم برای من رخ داد، مرگ دوست صمیمی‌ام بود که در اثر یک حادثه رانندگی جانش را از دست داد.

تا چند وقت مدام به آن اتفاق فکر می‌کردم و انگار دنیا روی سرم خراب شده بود. نمی‌دانستم در شهر غریب چه کاری باید انجام دهم و واقعا غمگین بودم.

تو در همه این سال‌ها سختی‌های زیادی را کشیدی و اتفاقات تلخی را تجربه کردی. در این مدت شده بود که احساس ناامیدی کنی و نخواهی دیگر ادامه دهی؟

خب همه این مسائل پیش می‌آید و ناخودآگاه در ذهنت به این موضوع هم فکر می‌کنی. با این حال من جنگیدن را خوب یاد گرفته بودم و به خودم قول داده بودم که نباید دست از تلاش بردارم و خوشحالم بعد از کلی مشکل و سختی، اتفاقات خوبی برای من در فوتبال و زندگی رخ داد.

یکی از اتفاقات جالب فیلم خواستگاری‌های پر تعداد تو از همسرت بود …

خب عاشق شدن همین دردسرها را هم دارد.

من عاشق همسرم شدم و جز او به زن دیگری برای ازدواج فکر نمی‌کردم. آن موقعی که برای اولین بار به خواستگاری رفتم فوتبالیست مطرحی نبودم و پولی هم نداشتم.

برای همین جواب رد شنیدم. این اتفاق ۳ بار افتاد تا بالاخره برای چهارمین بار جواب مثبت را گرفتم.

تو خودت هم همین حالا بدون پول به خواستگاری یک دختر بروی شک نکن جواب رد می‌شنوی (با خنده)

در یک پلان خودت هم جلوی دوربین رفتی. از تجربه بازیگری برای ما بگو.

خب تجربه خیلی خوبی بود و دوست داشتم آن را تجربه کنم. مدت زمان حضور من مقابل دوربین و دیالوگی که باید می‌گفتم کوتاه بود ولی من به طور کلی این موضوع را دوست داشتم.

بعد از پایان فوتبالت دوست داری وارد دنیای بازیگری و سینما شوی؟

واقعیتش این است که سینما همیشه برای من جذابیت داشته و همواره جزو مخاطبان سینما بودم. به بازیگری علاقه دارم ولی نمی‌دانم از پسش برمی‌آیم یا نه.

خیلی‌ها به من گفتند که توانایی بازیگر شدن دارم و به همین خاطر دوست دارم بعد از پایان فوتبالم و بازنشستگی، بازیگر طنز و کمدی شوم. البته که باید قبلش دوره‌های لازم را بگذرانم و آموزش ببینم.

فکر می‌کنم تجربه جذابی باشد و بدم نمی‌آید این کار را انجام دهم. البته باید دید در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و چه مسائلی پیش می‌آید.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!