معرفی ورزشگاه‌های میزبان دیدارهای ایران+ عکس

استادیوم‌هایی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر میزبان تیم ملی ایران باشند، مشخص شدند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ورزش سه؛ تیم ملی ایران نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی را باید در استادیوم تازه تاسیس الثمامه برگزار کند.

استادیوم 40 هزار نفری که چند ماه پیش با برگزاری دیدار میان الریان و و السد در چهل و نهمین دیدار فینال جام امیر (جام حذفی) قطر به‌طور رسمی افتتاح شد.

ورزشگاه جام جهانی الثمامه

ورزشگاه جام جهانی الثمامه یکی از ۸ ورزشگاهی است که برای مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ طراحی و ساخته شد و در نزدیکی فرودگاه بین المللی حمد قرار دارد. سازه ورزشگاه با الهام از کلاه سنتی عربی (عرقچین) طراحی شده است.

ورزشگاه احمد بن علی

ورزشگاه احمد بن علی که استادیوم خانگی تیم فوتبال الریان قطر است، میزبان دومین دیدار تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی است. این ورزشگاه ۴۴ هزار نفری در سال ۲۰۱۵ و پس از تخریب ورزشگاه سابق ساخته شد.

 

 استادیوم بین المللی خلیفه

استادیوم بین المللی خلیفه، میزبان آخرین دیدار ایران در مرحله گروهی خواهد بود. این ورزشگاه از نام خلیفه بن حمد آل ثانی، امیر سابق قطر گرفته شده است. فینال جام ملت های آسیا ۲۰۱۱ در این ورزشگاه برگزار شد.

این استادیوم در سال ۲۰۱۷ رتبه چهار ستاره را از سیستم ارزیابی پایداری جهانی (GSAS) دریافت کرد، که برای اولین بار در جهان بود که ورزشگاهی این رتبه را دریافت کرد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!