گیتی معینی: هرگز مهران مدیری را نمی‌بخشم و عذرخواهی هم نمی‌کنم

گیتی معینی، با یادآوری جایگزینی‌اش در سریال «درحاشیه» با یک بازیگر دیگر، دوباره از مهران مدیری گله کرد و با تاکید بر این‌که هرگز او را نمی‌بخشد، ماجرای عذرخواهی‌اش را هم نادرست دانست.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ گیتی معینی، بازیگری که سالیان سال است چهره او را در سینما و تلویزیون می‌بینیم، به تازگی در سریالِ «جناب‌عالی» ایفای نقش کرده است؛ سریالی به کارگردانی عادل تبریزی که پس از ممیزی‌های فراوان، قرار بود در نوروز روی آنتن شبکه نسیم برود، اما این اتفاق نیفتاد و قرار شد از ابتدای ماه رمضان، سه روز در هفته از تلوبیون پلاس پخش شود.

چرا با اعمال ممیزی‌ها و کارهای عجیب و غریب، اجازه نمی‌دهید این جوانان با استعداد برنامه‌سازی کنند و به کارشان ادامه دهند؟

اما سوال من از مدیران صدا و سیما این است که چرا با اعمال ممیزی‌ها و کارهای عجیب و غریب، اجازه نمی‌دهید این جوانان با استعداد برنامه‌سازی کنند و به کارشان ادامه دهند؟

همین کارها هم باعث شده تا بیننده تلویزیون کم‌تر شود. در واقع با این کارها تلویزیون رسما از بین می‌رود، این ممیزی‌ها از کجا اعمال می‌شود؟ همه می‌دانند کسی که طنز کار می‌کند، باید پی همه چیز را به تن بمالد.

تلویزیون با این ممیزی‌های عجیب و غریبش، تمام مخاطبانش را از دست می‌دهد و آن‌ها می‌روند شبکه‌های ترکیه‌ای تماشا می‌کنند

ممیزی‌ها روی سریال اعمال می‌شود، بعد که مردم من را در خیابان می‌بینند می‌گویند خانم معینی چه فیلم بی سر و تهی بود، در جواب می‌گویم خدا شاهده بهترین فیلمنامه را داشت، این ممیزی‌ها کار را خراب کرده است.

«جناب‌عالی» یک طنز سیاسی است و مدیران صدا و سیما با اعمال ممیزی زیاد و آسیب رساندن به اثر، مردم را بیش از پیش از تلویزیون فراری می‌دهند.

چند وقت پیش یک مصاحبه‌ای از شما منتشر شد که گفتید هرگز مهران مدیری را به خاطر آن‌که بازیگری دیگر را جایگزین شما در سریال «در حاشیه» کرده حلال نمی‌کنید، روز بعد یک صدایی از شما منتشر شد که با گریه می‌گفتید مخاطب شما مهران مدیری نبوده است، درباره آن ماجرا کمی توضیح می‌دهید؟

من بسیار مهران مدیری را دوست دارم و برایم قابل احترام است اما هرگز او را نمی‌بخشم.

آن صدایی که از من منتشر شد، هیچ ارتباطی به من نداشت. در پخش مستقیم رادیو رسما اعلام کردم «آقای مدیری بنده شما را دوست دارم اما شما با جایگزینی یک بازیگر دیگر در سریال «در حاشیه»، در حق من کار خوبی نکردید».

هرچند مطمئنم که خودش این کار را در حق من نکرده است و افراد دیگری در این موضوع دخالت داشتند.

من هرگز در آن فایل صدا که دست به دست شد، از کسی عذرخواهی نکردم، چون فردی که باید عذرخواهی کند من نیستم چون دلم شکسته است ولی من هیچ‌گاه به ایشان بی احترامی نمی‌کنم.

شما یک نقش بسیار درخشان در «ابلق» داشتید که واقعا در آن درخشیدید، اما از نگرفتن سیمرغ کمی ناراحت بودید، درباره این موضوع می‌گویید؟

در «ابلق» کمی حق‌کشی صورت گرفت و من این موضوع را هم هرگز نمی‌بخشم چون سر سیمرغ حق من را خوردند.

بابت آن نقشی که من بازی کرده بودم، همه متفق‌القول باور داشتند که سیمرغ سهم من بود.

هر بار برای ضبط، من پنج ساعت زیر گریم بودم و زحمت زیادی کشیدم، آقای داورِ جشنواره، چگونه پیش وجدان خودت راحتی و شب آسوده می‌خوابی.

من آدم بی‌سوادی نیستم، سال ۴۵، رتبه دو رشته ادبیات دانشگاه تهران را به دست‌آوردم.

در بزرگسالی هم برای این‌که مجری یک برنامه شدم، رفتم روانشناسی خواندم.

از زمان انقلاب تا حالا هم در رادیو هستم ولی زیاد حقم را خوردند یک دانه سیمرغ روی همه آن حق خوری‌ها، ایرادی ندارد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!