آمار فروش سینما؛ بلیت نیم بها مخاطبان اکران نوروزی را میلیونی کرد!

پس از نیم‌بها شدن بلیت سینماها سرانجام تعداد مخاطبان فیلم‌های اکران نوروزی به یک میلیون نفر رسید.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ در پایان روز ۱۳ فروردین، فروش کلی هفت فیلم اکران نوروزی با حدود ۸۷۳ هزار نفر تماشاگر به ۳۳ میلیارد تومان رسید و از آن‌جا که بلافاصله بعد از پایان تعطیلات، ماه رمضان شروع شد پیش‌بینی می‌شد که کم‌رونقی گیشه ادامه داشته باشد.

در این راستا شورای صنفی نمایش مصوب کرد که در ماه رمضان هر روز تا پیش از افطار بلیت تمام سینماها در سراسر کشور نیم‌بها باشد و حالا پس از چند روز از اجرایی شدن این طرح، تعداد مخاطبان این فیلم‌ها به حدود یک میلیون و ۷۰ نفر و آمار فروش هم تا پایان روز پنج‌شنبه، ۱۸ فروردین‌ماه به ۳۹ میلیارد تومان رسیده است.

کمدی «سگ بند»

براساس آمار درج شده در سامانه مدیریت فروش و اکران سینماها (سمفا) فیلم کمدی «سگ‌بند» به کارگردانی مهران احمدی همچنان پرمخاطب‌ترین فیلم اکران نوروزی است که با ۴۴۰ هزار و ۲۰۰ نفر تماشاگر بیش از ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروش کرده است.

 «موقعیت مهدی»

فیلم دفاع مقدسی «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر در رتبه دوم پرمخاطب‌های جدول فروش قرار دارد که تعداد تماشاگرانش از ۲۲۶ هزار نفر بیشتر بوده و هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم فروش داشته است.

کمدی «شادروان»‌

سومین فیلم پرفروش این نوبت اکران، کمدی «شادروان»‌ ساخته حسین نمازی است که بیش از ۱۷۰ هزار بلیت فروخته و به فروش ۶ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان رسیده است.

«روز صفر» 

فیلم پلیسی – امنیتی «روز صفر» به کارگردانی سعید ملکان هم با حدود ۱۲۳ هزار و و ۴۰۰ هزار تماشاگر، بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش کرده است.

«مرد بازنده»

در جایگاه پنجم جدول فروش اکران نوروزی فیلم «مرد بازنده» به کارگردانی محمدحسین مهدویان قرار دارد که با میزبانی از ۱۰۰ هزار و ۵۰۰ نفر تماشاگر، حدود ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بلیت فروخته است.

فیلم کودک و نوجوان «گل به خودی»

فیلم کودک و نوجوان «گل به خودی» به کارگردانی احمد تجری از ۱۸ اسفند که اکرانش آغاز شد ۱۱ هزار و ۶۰۰ بلیت فروخته تا ۴۰۷ میلیون تومان فروش داشته باشد.

«قدغن»

در انتهای جدول فروش هم فیلم «قدغن» به کارگردانی مجید مافی قرار دارد که پس از یک ماه اکران فقط پنج هزار و ۹۲۳ نفر تماشاگر داشته و رقم فروش ۲۰۶ میلیون تومان برایش ثبت شده است.

به این ترتیب با توجه به نیم‌بها شدن بلیت سینماها اگرچه کمی به فروش فیلم‌ها اضافه شده است اما این تصمیم برای همه فیلم‌ها کارساز نبوده و فقط بعضی از آن‌ها توانسته‌اند به فروش بیشتری برسند.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!