«اصغر فرهادی» در مقام ریاست هیأت داوران فستیوال کن ۲۰۲۲

نشریه ورایتی در گزارشی درباره پیش‌بینی خود از جشنواره کن از احتمال حضور اصغر فرهادی در راس هیات داوران این رویداد مهم سینمایی خبر داده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ فهرست فیلمهای حاضر در هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن روز ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) در یک نشست خبری در فرانسه اعلام می‌شود و نشریه ورایتی نیز در مطلبی پیش‌بینی خود را از این دوره از جشنواره کن منتشر کرده است.

از جالب ترین نکات منتشر شده در این گزارش اشاره به حضور احتمالی اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برنده دو جایزه اسکار به عنوان رئیس هیات داوران جشنواره کن ۲۰۲۲ است.

ورایتی همچنین اشاره کرده که عدم اعلام رسمی انتخاب فرهادی تاکنون به دلیل همین حواشی پیش آمده است اما در هر حال او یکی از کاندیدهای اصلی ریاست هیات داوران کن است.

در صورت محقق شدن این پیش‌بینی، فرهادی نخستین سینماگر ایرانی خواهد بود که در راس داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره کن قرار می‌گیرد.

پیش از این عباس کیارستمی یک بار رئیس داوران بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون کن شده بود و لیلا حاتمی و کتایون شهابی نیز سابقه حضور در میان اعضای هیات داوران بخش مسابقه کن را در کارنامه دارند.

هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ می (۲۷ اردیبهشت تا ۷ خردادماه) به صورت حضوری برپا خواهد شد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!