«اکران آنلاین» بدون آمار فروش! چرا «فیلیمو» و «نماوا» آمار فروش منتشر نمی‌کنند؟

مدت‌هاست که سایت‌های نمایش آنلاین فیلم همچون «فیلیمو» و «نماوا» هیچگونه آماری درباره میزان فروش‌ فیلم‌هایی که «اکران آنلاین» می‌شوند، اعلام نکرده‌اند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ اکران آنلاین فیلم‌هایی سینمایی این روزها بازار پر رونقی دارد و پول‌های کلانی را برای برخی از فیلمسازان و بسترهای نمایش آنلاین فیلم به همراه داشته است.

«آمار فروش فیلم‌های سینمایی» معمولاً از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اعلام رسمی و شفاف این آمار همیشه در سینمای ایران چالش‌هایی را به همراه داشته است.

بر همین اساس طی روزهای گذشته برخی از خبرگزاریها بر این نکته تاکید داشته‌اند که چرا مدت‌هاست خبری درباره فروش فیلم‌ها در بسترهای نمایش آنلاین فیلم توسط «فیلیمو» و «نماوا» منتشر نشده است؟

اینکه آمار فروش فیلم را به امری محرمانه تبدیل کنیم  و آن را با رسانه‌ها، مخاطبان و علاقمندان سینما در میان نگذاریم رویکرد جدیدی است که این پلتفرم‌ها در پیش گرفته‌اند.

به نظر می‌رسد گردانندگان بسترهای نمایش آنلاین فیلم، بنایی هم بر انتشار آمار فروش فیلم‌هایی اکران آنلاین ندارند. چرا که تاکنون چند رسانه فعال در عرصه هنر کشور پیگیر میزان فروش فیلم‌ها شده‌اند و هیچکس درباره رقم فروش فیلم‌های سینمایی صحبت نکرده است.

شاید «فیلیمو» و «نماوا» برای اعلام میزان فروش فیلم‌های اکران آنلاین در یک دوگانه گیر کرده‌ باشند؛ اگر میزان فروش فیلم‌ها را به صورت واقعی منتشر کنند، باید مالیات بیشتری پرداخت کنند و اگر هم میزان فروش فیلم‌ها را پایین‌تر از میزان واقعی اعلام کنند، برچسب «شکست در اکران آنلاین» را می‌خورند.

نیت هرچه باشد نکته کلیدی و مهم این است که ارائه اطلاعات فروش با جزئیات کامل می‌تواند  تصویری دقیق‌تر از آنچه در تمام این سال‌ها به عنوان «سلیقه مخاطب» مورد ارجاع قرار می‌گرفت، پیش روی مخاطب و رسانه بگذارد.

حال باید منتظر ماند و دید که گردانندگان سایت‌های نمایش آنلاین فیلم چه توجیهی برای اعلام نکرده آمار فروش فیلم‌های حاضر در اکران آنلاین دارند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!