سیروس میمنت: شما از پشت دوربین «جوکر» خبر ندارید!

سیروس میمنت با انتقاد از قضاوت‌هایی که متوجه فصل پنجم «جوکر» شد، شوخی با علی مسعودی را طرحی از پیش تعیین شده برای جذابیت برنامه عنوان کرد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ سیروس میمنت که یکی از شرکت کنندگان فصل پنجم برنامه «جوکر» و برنده این قسمت از رئالیتی شو نیز بود، معتقد است:

این برنامه گرفتار قضاوت‌های نابه جای شمار اندکی از بینندگان شد که هیچ اطلاعی از دوستی و روابط پشت دوربین شرکت کننده‌ها ندارند.

من دوستی قدیمی با احسان علیخانی داشتم و ما حدود ۲۰ سال قبل زمانی که ایشان ۱۹ ـ ۱۸ ساله بودند با هم کار کرده بودیم.

خیلی از شوخی ها بداهه بود

خیلی از شوخی‌ها بداهه بود و خیلی‌ها هم از قبل با نویسنده‌ها چک شده بود؛ البته نه اینکه نویسنده‌هاچیزی نوشته باشند بلکه شرکت کننده‌ها شوخی هایشان را با آن ها هماهنگ کرده‌ بودند.

شرکت کننده‌ها بدون اینکه از هم باخبر باشند، به تنهایی در اتاق فکر با نویسنده ها مشورت کردند. نویسنده‌ها می‌پرسیدند چه چیزی آماده کرده‌ای و ما ایده‌هایمان را توضیح می‌دادیم، آن‌ها آرایشش می‌دادند و بهترش می‌کردند.

این ها مثل فیلم‌نامه نوشته شده نبود، بلکه در موقعیت شکل می گرفت. ممکن بود همه ایده‌ها عملی نشود چون ممکن بود موقعیت‌های جدیدی پیش بیاید و شرایط به سمتی برود که جذاب تر هم بشود.

من جوکر تایمم را نتوانستم اجرا کنم؛ به این دلیل که آنقدر مسائل جذابی پیش می آمد و تقابل موقعیت‌ها، موقعیت نامشخصی که ما فکرش را نکرده بودیم را به وجود می آورد که وقت نمی شد همه ایده‌های از پیش تعیین شده، عملی شود.

تقابل با علی مسعودی برای جذابیت بود

فرض کنید یک تیم فوتبال قرار است در یک مسابقه شرکت کند؛ ناگهان یکی از اعضا، به دلیل مصدومیت از تیم خارج می‌شود و کسی به جایش وارد می‌شود که نه تمرینی داشته و نه با تیم هماهنگ است و این اشکلاتی را به وجود می‌آورد.

در «جوکر» هم همین اتفاق برای تیم ما افتاد. اما بیننده ها ممکن است اشتباه برداشت کنند و ذهنیت‌هایی برایشان به وجود بیاید که اصلا درست نیست.

اگر شرکت کننده‌ای با آقای علی مسعودی تقابلی داشته، همه برای جذابیت برنامه بوده است.

توضیح حامد آهنگی و علیمردانی هم برای عده ای کافی نبود

حتی بعد از توضیحات آقایان آهنگی و علیمردانی، باز این سوء تفاهم برای برخی حل نشد. کامنت‌ها را دنبال کردم بعد از توضیحات بیشتر به آنها پریدند و گفتند که کار خودتان را کرده‌اید و الان دارید توجیه می‌کنید.

این خیلی بد است. آن‌ها آنقدر برای شما احترام قائل بودند که برای شما لایو گذاشتند و توضیح دادند که اینچنین نیست.

اما باز عده‌ای ایراد گرفتند غافل از اینکه همه این آدم ها جمع شده بودند که شما را خوشحال کنند و لحظات خوشی را برای شما به وجود بیاورند و شما قضاوت نادرست کردید.

«جوکر» ۱۸ ساعت فیلمبرداری بود که ۶ ساعت مفید پخش شد

درباره «جوکر» می‌گویم که این برنامه که حدود ۱۸ ساعت فیلمبرداری بود و ۶ ساعت مفید از آن باید درمی‌آمد.

هشت آدمی که از قبل با هم معاشرت داشتند و نمی توانستند غیر از خودشان آدم دیگری باشند، در این برنامه حضور داشتند.

من همه این‌ها را می‌شناسم برای این ها نمی‌توانستم فیلم بازی کنم. هر کسی در «جوکر» خود واقعی‌اش بود.

البته برخی شوخی‌ها و رفتارها بود که در اتاق فکر تصمیم گرفتیم انجام دهیم. مثلا با علی مسعودی شوخی داشتم و اتاق فکر «جوکر» متوجه این شوخی شد و خوشش آمد.

از ما خواستند این شوخی را به شکلی در برنامه اجرا کنیم. ما هم درصدی از شوخی‌های خودمان را برای اینکه برنامه از سادگی دربیاید، انجام دادیم.

به ما گفتند همین شوخی‌هایتان را که پشت دوربین دارید در اینجا جلوی دوربین هم انجام دهید.

شاید من به هر چیزی نخندم

کمدی لبه تیغ است و نزدیک به تراژدی است. فکر نکنید آدم جدی در زندگی خنده ندارد؛ چه بسا شوخی او گزنده تر باشد.

هر کسی با زاویه دید خودش به دنیا نگاه می‌کند و هر کسی نوع خندیدنش متفاوت است.

شاید من به هر چیزی نخندم؛ یک موقعیت خنده دار می‌تواند مرا به خنده بیندازد اما یک شوخی تکراری شاید برای من جالب نباشد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!