5 چهره موفق اکران نوروزی

دو کمدی «سگ بند» و «شادروان»، فیلم دفاع مقدسی «موقعیت مهدی»، فیلم اکشن «روز صفر»، فیلم کودک و نوجوان «گل به خودی» و «قدغن» با مضمون اجتماعی، ترکیب اکران نوروزی را شکل دادند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خراسان؛ در آستانه نوروز 1401، هفت فیلم روی پرده سینما رفتند. دو کمدی «سگ بند» و «شادروان»، فیلم دفاع مقدسی «موقعیت مهدی»، فیلم اکشن «روز صفر»، فیلم کودک و نوجوان «گل به خودی» و «قدغن» با مضمون اجتماعی، ترکیب اکران نوروزی را شکل دادند.

گران شدن بلیت سینماها، فاصله‌ای را که شیوع کرونا میان مخاطبان و سینما انداخته بود بیشتر کرد، به این ترتیب فیلم‌های اکران نوروزی مانند گذشته فروش خوبی را تجربه نکردند و تماشاگران میلیونی را به سینما نکشاندند.

با وجود این، در میان فیلم‌هایی که به نمایش درآمدند، چهره‌هایی هستند که به واسطه فروش بیشتر فیلم‌شان نسبت به دیگر آثار یا بازی خوب‌ آن‌ها در فیلم، می‌توان آنان را جزو چهره‌های «موفق» گیشه نوروزی محسوب کرد.

مهران احمدی

مهران احمدی پس از تولید کمدی «مصادره»، سال 98 دومین ساخته‌اش را با نام «سگ‌بند» و در ژانر کمدی جلوی دوربین برد. این فیلم مانند بسیاری از آثار که به دلیل شیوع کرونا فرصت اکران پیدا نکردند تا سال 1401 به نمایش درنیامد و پس از سه سال به مناسبت نوروز اکران شد.

«سگ‌بند» فعلا حدود 23 میلیارد فروخته و با سبقت از دیگر آثار توانسته در صدر جدول فروش قرار بگیرد.

پیش‌بینی می‌شد حضور بازیگری مانند بهرام افشاری بتواند مخاطبان فراوانی را به تماشای این فیلم ترغیب کند. امیر جعفری، میرطاهر مظلومی، نازنین بیاتی و بهاره کیان‌افشار دیگر بازیگران «سگ‌بند» هستند.

امیر جدیدی

یکی دیگر از چهره‌های موفق اکران نوروزی، امیر جدیدی است که بازی خوب او در فیلم «روز صفر» ساخته سعید ملکان توجه تماشاگر را جلب می‌کند.

«روز صفر» تا به حال حدود شش میلیارد فروخته و این رقم برای فیلمی که چنین سوژه حساس و جذابی دارد، رقم قابل توجهی نیست.

جدیدی در سی‌وهشتمین جشنواره فجر برای بازی در این فیلم نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

هادی حجازی‌فر

هادی حجازی‌فر در اولین تجربه کارگردانی خود قدم بزرگی برداشت و سراغ پروژه بسیار سختی رفت.

او در «موقعیت مهدی» برش‌هایی‌کوتاه از زندگی شخصیت شهید مهدی باکری و رشادت‌های او و یارانش را در عملیات بدر و خیبر نشان می‌دهد.

جواد عزتی

جواد عزتی در «مرد بازنده» اثر محمدحسین مهدویان چالش بازی در نقشی بزرگ تر از سن واقعی خودش را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

چالش این نقش برای جواد عزتی تنها سن بیشتر او نبوده؛ «خسروی» پلیس است و ویژگی‌های خاص خودش را دارد. عزتی به عنوان پلیس نگاه نافذ و مشکوکی به اطرافیانش دارد و با کمی بی‌رحمی و بی‌اعتمادی متهمان را به سمت و سوی مدنظر خود هدایت می‌کند.

«مرد بازنده» اگرچه به خاطر بازی‌اش تحسین می‌شود اما فعلا حدود پنج میلیارد فروش داشته و رتبه پنجم جدول پرفروش‌ترین‌ها را کسب کرده که فروش خوبی نیست.

سینا مهراد

فیلم «شادروان» کاری از حسین نمازی فرصت خوبی در اختیار سینا مهراد قرار داده تا بتواند خودش را در نقشی متفاوت با دیگر نقش‌هایی که تا به حال ایفا کرده، به چالش بکشد.

کاراکتر او رفتارهای موجهی ندارد، دیگران را فریب می‌دهد و در عین سرخوشی که در ظاهر از او می‌بینیم در درون احساس سرخوردگی دارد.

سینا مهراد توانسته شیرینی نقش و آن وجه غیرموجه کاراکتر خود را به خوبی نمایش بدهد و از مخاطب خنده بگیرد.

«شادروان» با فروش حدود هفت میلیارد و 800 میلیونی که داشته از «مرد بازنده» و «روز صفر» سبقت گرفته و در جایگاه سوم جدول فروش قرار گرفته است.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!