بلیت سینماها تا پایان ماه رمضان نیم بها خواهد بود؛ احتمال اکران «لامینور» در عید فطر

سخنگوی انجمن سینماداران: دو فیلم «قدغن» و «گل به خودی» از کف فروش افتاده‌اند و در عید فطر دو فیلم جدید جایگزین آنها خواهد شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایلنا؛ امسال در ماه مبارک رمضان تغییراتی در اکران فیلم‌ها در سینما رخ داد.

سانس‌های سینما به دو بخش پیش از افطار و پس از افطار تقسیم شده‌اند که بلیت سانس پیش از افطار در تمامی سینماهای سراسر کشور به صورت نیم‌بها به فروش می‌رسد.

محمدرضا صابری (سخنگوی انجمن سینماداران) در مورد اجرای این طرح گفت:

این طرح، ایده بسیار خوبی است که در سابق هم انجام می‌شد. در سال‌های گذشته همزمان با ماه مبارک رمضان نهادها و سازمان‌ها دست به دست همدیگر می‌دادند و به کمک سینما می‌آمدند.

امسال سینماداران و شرکت‌های‌پخش‌کننده به این دلیل که در سال‌های گذشته نیم بها کردن بلیت سینما تاثیر آنچنانی در فروش نداشت، تمایلی به انجام این کار نداشتند اما باز به دلیل اینکه بتوانیم شاهد حضور اقشار مختلف در سینماها باشیم دوباره این کار را انجام دادیم.

اگر اطلاع‌رسانی متوسطی هم شود، سینماها با استقبال گسترده مردم در کشور روبرو خواهد.

با وجود عدم اطلاع‌رسانی باز هم استقبال خوبی از طرح بلیت نیم بها ماه مبارک رمضان شده است.

به طور کل این پتانسیل و ظرفیت وجود دارد که اگر مردم متوجه قیمت بلیت سینماها شوند، قطعا استقبال خواهند کرد و بازخورد خوبی دریافت می‌کنیم.

دلیل اجرا نشدن طرح افطار تا سحر در ماه مبارک رمضان

۱۴ فروردین ماه مصادف شد با اول ماه مبارک رمضان؛ ما در عید نوروز تعداد زیادی مخاطب داشتیم و پیش‌بینی‌مان این بود که اکثر پردیس‌های پرفروش ما تا ساعت ۱۲ شب اکران خواهند داشت.

بر همین اساس پیش بینی کردیم که اگر استقبال خوبی شد و ضرورتی به سانس ویژه بود به سراغ سانس‌های دیگر در بامداد می‌رویم.

عدم همکاری صداوسیما و شهرداری با سینما در ماه رمضان امسال 

متاسفانه صداوسیما در راستای طرح بلیت نیم‌بها سینماها تا افطار هیچ همکاری انجام نداده است و در زمینه آگاهی افکار عمومی قدمی برنداشته است.

فقط رسانه‌های عمومی و خبرگزاری‌ها این وظیفه را برای آگاهی مردم از این طرح انجام دادند. متاسفانه شهرداری هم در این خصوص همکاری را انجام نداده است.

 اکران عید فطر

دو فیلم «قدغن» و «گل به خودی» از هفت فیلم اکران نوروزی، کف فروش را از دست داده‌اند و باید به جای آن‌ها دو فیلم دیگر از عید فطر اکران شود که هنوز شورای صنفی تصمیم در این خصوص نگرفته است.

به جای این دو فیلم ذکر شده هم قرار است به احتمال فراوان فیلم «لامینور» ساخته داریوش مهرجویی اکران شود و در کنار آن اسامی چند فیلم دیگر مطرح شده که هنوز مشخص نیست.

تعطیلی سینماها در شب‌های قدر

سینماهای سراسر کشور از چهارشنبه تا یکشنبه به مدت چهار روز تعطیل خواهد بود و فعالیت خود را دوباره از روز دوشنبه ۵ اردیبهشت از سر خواهند گرفت.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!