دلیل توقیف نمایش «آن سوی آینه» مشخص شد

روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی: یکشنبه، چهارم اردیبهشت از گروه درخواست بازبینی مجدد کرده و اجرای این نمایش به علت پذیرفته نشدن این درخواست از سوی گروه اجرایی، متوقف شده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ اداره‌کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی انتشار اخباری مبنی بر توقف اجرای نمایش «آن سوی آینه » به کارگردانی علی سرابی در تالار وحدت توضیحاتی را ارائه داد.

در متن ارسال‌شده از سوی روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره نمایش «آن سوی آینه» چنین آمده است:

«به دنبال حواشی پیش آمده در خصوص نمایش «آن سوی آینه» به کارگردانی علی سرابی به اطلاع می‌رساند جامعه تئاتر می‌بایست با اتکاء به هویت و کارکرد تئاتر؛ اساس کار و ارتباطات خود را بر گفت‌وگو و تفاهم گذاشته و جز صداقت و راستگویی را مبنا قرار ندهد.

لذا بر اساس روند تقاضای گروه و تالار درخواست‌کننده نمایش مذکور چند هفته پیش از اجرا، بازبینی صورت گرفت و ضمن اعلام تصویب، مواردی به عنوان اصلاحات به گروه اعلام شد که مورد توافق صورت گرفت.

بر همین منوال پس از حدود دو هفته اجرا، بنابر گزارش بازبینی حین اجرا و با عنایت به بررسی نظرات تماشاگران در رسانه‌های متنوع هنری، به علت مغایرت اجراها نسبت به اجرای بازبینی، مقرر شد نمایش مجددا بازبینی شود که به اطلاع گروه رسانده شد.

در همین راستا اداره‌کل و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش برای حفظ حقوق تماشاگران محترمی که برای روزهای آتی اجرا، بلیط تهیه کرده بودند، تاریخ بازبینی مجدد را در یکی از روزهای تعطیلی اجرا (ایام تعطیلی ماه مبارک رمضان) در نظر گرفته که مقارن روز یکشنبه، چهارم اردیبهشت ۱۴۰۱ بوده است.

متاسفانه علیرغم هماهنگی‌های صورت گرفته و کمال همکاری اداره‌کل در تعیین ساعت بازبینی – ۶ بعدازظهر- پس از مراجعه هیات بازبینی به محل بازبینی، گروه در محل حضور نداشته‌اند و بازبینی صورت نگرفت.

اگرچه همین میزان عدم همکاری و بی‌توجهی به قواعد و قوانین برای ممانعت از اجرا کافی به نظر می‌رسید با این همه مجددا مقرر شد روز بعد یعنی دوشنبه مورخ، پنجم اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱، بازبینی انجام شود که مراتب به تهیه‌کنندگان کار ابلاغ شد ولی این مورد نیز توسط گروه پذیرفته نشد؛ لذا طبق ضوابط موجود و به منظور حفظ و حراست از آیین‌نامه‌های اجرایی نمایش‌ها و عنایت به پرهیز از هر نوع کج‌سلیقگی و اشاعه بدرفتاری‌ها که با عرف و باورهای فرهنگی جامعه در تعارض و تضاد است مقرر شد که اجرا تا اطلاع ثانوی متوقف گردد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!