انتقاد تهیه کننده «مرد بازنده» از وضعیت اکران

تهیه‌کننده فیلم «مرد بازنده»: شاهدیم برنامه‌ریزی برای پایین کشیدن فیلم‌های نوروزی در حال انجام است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ کامران حجازی با اشاره به شرایط حاکم بر اکران فیلم‌های نوروزی گفت:

متاسفانه با انحلال شورای صنفی نمایش قبل و تشکیل شورای تازه‌ تاسیس راهبردی اکران، مشخص نیست ضوابط حاکم بر فیلم‌های نوروز ١۴۰۱ چیست؟!

آیا آیین‌نامه مصوب اسفندماه ۱۴۰۰ که به تایید رئیس سازمان سینمایی رسید و بر طبق همان آیین‌نامه فیلم‌های جدید تصویب و به نمایش درآمدند حاکم است، یا آیین نامه جدیدی که هنوز نه تدوین شده و نه به تصویب و ابلاغ رسیده؟!

بلاتکلیفی فیلم‌های روی پرده

طبق آیین‌نامه قبلی و عرف حاکم بر سینمای ایران، قانونا هفته‌های نمایش فیلم‌ها در ایام ماه مبارک رمضان نصف محاسبه می‌شود و تنها دو هفته از چهار هفته در شمارش می‌آید.

در این صورت هفت هفته مهلت نمایش فیلم‌ها در نیمه نخست سال، از ۱۸ اسفند ماه تا ۲۱ اردیبهشت ماه باید ادامه داشته باشد، اما شاهد هستیم با وجود آنکه هنوز سه هفته از مهلت سرگروهی فیلم‌ها باقی مانده، برنامه‌ریزی‌ها برای پایین کشیدن سریع فیلم‌ها و تعویض آنها با اکران عید فطر در حال انجام است و نامه‌نگاری‌های ما به ارشاد بی‌پاسخ می‌ماند.

طبق آیین نامه مصوب اسفندماه سال گذشته قانونا نباید دو فیلم کمدی بطور همزمان به نمایش درآیند اما اکنون می‌بینیم این اتفاق رخ داده است.

ما در شرایطی که هنوز بحثی از شورای راهبردی مطرح نبود، تصمیم به اکران فیلم‌هایمان با قبول ریسک و مطابق آیین نامه موجود گرفتیم و انتظار این است تا زمانی که فیلم‌ها کف فروش خود را نگه داشته‌اند، شاهد حذف سالن ها و سانس‌های آن‌ها نباشیم.

از سازمان سینمایی می‌خواهم در این خصوص با موضع شفاف و دقیق نشان دهند قانون بر سینما حکم می‌کند و در شرایطی که هنوز زمان اکران فیلم‌های نوروزی به اتمام نرسیده، نگذارد فیلم ها جایگزین شوند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!