از جایزه اصغر فرهادی تا هشدار منیژه حکمت و نگرانی منوچهر شاهسواری

در جشن کانون کارگردانان سینما، اصغر فرهادی برای فیلم «قهرمان»، بهمن و بهرام ارک برای فیلم «پوست» و تینا پاکروان برای سریال «خاتون»، جایزه گرفتند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ عصر روزگذشته (یکشنبه ۱۸ اسفند)، جشن کانون کارگردانان سینما در هتل استقلال تهران برای اعلام برگزیدگان در بخش‌های بهترین کارگردانی فیلم سینمایی، بهترین فیلم اول و سریال شبکه نمایش خانگی برگزار شد.

در بخشی از این برنامه اعلام شد که کتاب ۳۰ سال تاریخچه کانون کارگردانان که توسط احمد طالبی‌نژاد آماده شده، در دست چاپ است و نسخه‌ای از آن رونمایی شد.

تقدیر هوتن شکیبا بازیگر فیلم «تی‌تی» از آیدا پناهنده

این کارگردان باعث شد که دیگر مرزی بین فیلمساز زن و مرد وجود نداشته باشد. خوشحالم که با او کار کردم. او گروهی سخت‌گیر و وسواس خودش را دارد.

غلت نزدن در پول‌های آلوده

نیکی کریمی دیگر فیلمسازی بود که در این جشن تقدیر شد ولی به دلیل این‌که در ایران حضور ندارد، یک پیام ویدیویی ارسال کرده بود.

منیژه حکمت، کارگردان دیگری بود که از او تقدیر شد. او با نام بردن از بهرام بیضایی، ناصر تقوایی، عبدالرضا کاهانی، قبادی و دیگر فیلمسازان غایب گفت:

«در این برنامه‌ها که دور هم می‌نشینیم، مراقب باشیم و فراموش نکنیم که ما متعهد به هنر، سینما و مردم هستیم و خواهش می‌کنم درون پول‌های آلوده غلت نزنیم.

امیدوارم حال و روز سرزمین ما بهتر شود چون روزهای خوبی را پشت‌سر نمی‌گذاریم. از همه کارگران‌های خوبی هم یاد کنیم که در این سال‌ها نتوانستند فیلم بسازند.»

اهدای جوایز اصلی

بهترین کارگردانی فیلم سینمایی: اصغر فرهادی برای «قهرمان»

در بخش بهترین کارگردانی، جایزه به اصغر فرهادی به خاطر فیلم «قهرمان» رسید.

شهرام مکری برای فیلم «جنایت بی‌دقت»، محسن قرائی برای فیلم «بی همه‌چیز»، مرتضی فرشباف برای فیلم «تومان» و نیکی کریمی برای فیلم «آتابای»، دیگر نامزدهای این بخش بودند.

فرهادی در یک تماس تصویری زنده گفت:

«از همه همکارانم تشکر می‌کنم و امشب، شب خوبی برای من است. از کسانی که در این سال‌ها با فیلم‌های‌ شان به سینما علاقه‌مند شدم و سنگ بنای سینمای ایران را گذاشتند، قدردانی می‌کنم، از بین آن‌ها از پرویز کیمیاوی نام می‌برم و از آقای علیرضا داودنژاد و نیز کیومرث پوراحمد از نمونه‌های کسانی هستند که خیلی بیش از این‌ها شایسته قدردانی‌اند. همچنین از آن‌هایی که در خارج یا داخل کشور امکان فیلمسازی ندارند، یاد و تقدیر می کنم.»

بهترین کارگردان فیلم اولی: بهمن و بهرام ارک برای «پوست»

جایزه بخش بهترین کارگردانی فیلم اول، به بهمن و بهرام ارک برای «پوست» اهدا شد.

احمد بهرامی برای «دشت خاموش»، سروش صحت برای «جهان با من برقص»، کاوه مظاهری برای «بوتاکس» و محمد کارت برای «شنای پروانه»، دیگر نامزدهای این بخش بودند.

بهترین کارگردانی سریال نمایش خانگی: تینا پاکروان برای «خاتون»

در بخش بهترین کارگردانی سریال نمایش خانگی، جایزه به تینا پاکروان برای «خاتون» تعلق گرفت.

هومن سیدی برای «قورباغه»، محمدحسین مهدویان برای «زخم کاری»، شهرام شاه‌حسینی برای «می‌خواهم زنده بمانم» و کیارش اسدی‌زاده برای سریال «کرگدن»، دیگر نامزدهای این بخش بودند.

پاکروان دریافت این جایزه را از کانون کارگردانان برای خود معتبر و با ارزش دانست.

ابوالحسن داودی، علیرضا داودنژاد، همایون اسعدیان، احمد امینی، منوچهر شاهسواری، محسن امیریوسفی، منیژه حکمت، علی شاه‌حاتمی، محمد احمدی، قربان محمدپور، شفیع آقامحمدیان، وحید موساییان، حمید نعمت‌الله ، فاطمه معتمدآریا، سیروس الوند، مازیار میری، پانته‌آ پناهی‌ها، کاوه مظاهری، محسن تنابنده، هوتن شکیبا، تینا پاکروان، محمد متوسلانی، آیدا پناهنده، شهرام شاه حسینی ، کیارش اسدی‌زاده، مجید برزگر، محمد مهدی عسگرپور، محسن قرایی، محمد کارت و مرتضی فرشباف جمعی از حاضران این مراسم بودند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!