فقر متن و نویسندگی دلیل اصلی افت سریال های نمایش خانگی است!

امیر سیدزاده تهیه کننده سینما: فقر متن و نویسندگی در محصولات نمایش خانگی دلیل اصلی افت کیفیت سریال ها از لحاظ محتوایی و کمیتی است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از برنا؛ امیر سیدزاده تهیه کننده سینما در خصوص افت سریال های شبکه خانگی گفت:

اوج گیری پاندمی جهانی کرونا که نزدیک به دو سال سینماهای ایران را در تعطیلی مطلق نگه داشت استقبال از شبکه خانگی را به دلیل بی نیاز بودن به خروج از خانه شدت داد و مخاطب در خانه از طریق خرید اشتراک سریال های خانگی را می دید.

شرایط خوبی برای کوچ فیلمسازان سینمایی به سمت شبکه خانگی فراهم شد اما در ادامه به شکل تجاری به این نوع سریال سازی نگاه شد و این آفتی برای نمایش خانگی بود.

فقر متن و نویسندگی دلیل اصلی افت سریال های نمایش خانگی

از طرفی فقر متن و نویسندگی در محصولات نمایش خانگی دلیل اصلی افت کیفیت سریال ها از لحاظ محتوایی و کمیتی است.

در ابتدا سریال ها بد نبودند کارهایی مثل آقازاده و… در دوران کرونا خوب بودند اما هر چه پیش رفت به دلیل نوع نگاه تجاری سازندگان و سرهم سازی سریال کیفیت محصولات پایین آمد تا جایی که برخی تولیدات آماده پخش است ولی اجازه پخش نگرفته است و یا قسمت هایی پخش شده و نهاد پخش کننده بقیه کار را پخش نمی کند این مسئله به بی کیفیتی کارها و عوامل نابلدی که استفاده شده مربوط است.

همچنین فقر متن و نویسندگی که بیشتر سریال ها محوریتشان حول مثلث عشقی و خیانت بود و به نوعی هیجانات کاذب در کارها حکمفرما بود و اکثر کارها کپی از هم بودند. در حال حاضر سطح شعور مخاطب بالا رفته است و از کالاهای خوب استقبال می کند.

اقبال سرمایه گذاران در نمایش خانگی

کسانی که در نمایش خانگی سرمایه گذاری می کنند در حال حاضر به این نتیجه رسیده اند که اگر قرار باشد با مدیوم تلویزیون اثر تولید کنند سرمایه آنها با ریسک روبرو می شود و کمتر حاضر به سرمایه گذاری در این حوزه می شوند.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!