شکست «چند میگیری گریه کنی ۲» در افتتاحیه؛ کاهش ادامه دار مخاطبان سینما

فیلم سینمایی «چند میگیری گریه کنی ۲» از ۲۸ اردیبهشت وارد چرخه اکران شد،که انتظار می‌رفت فروش بالایی داشته باشد اما در سه روز نخست خود تنها موفق به فروشی معادل ۵۰۰ میلیون تومان شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ فیلم سینمایی «چند میگیری گریه کنی ۲» به کارگردانی علی توکل نیا از چهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه سال جاری وارد چرخه اکران شد، این فیلم کمدی که انتظار می‌رفت فروش بالایی داشته باشد در سه روز نخست خود تنها موفق به فروشی معادل ۵۰۰ میلیون تومان شد تا افتتاحیه خود را با شکست پشت سر بگذارد.

چند میگیری گریه کنی ۲ با وجود داشتن ۲۰۴ سالن سینما و همچنین در اختیار داشتن ۹۹۳ سانس تنها توانسته میزبان نزدیک به چهارده هزار نفر مخاطب باشد.

چند میگیری گریه کنی ۲ امیدی تازه بود تا شاید بتواند گیشه سینما را نجات دهد، اما در نهایت سینما باز هم چهره خوبی به این فیلم هم نشان نداد.

هر چند تعداد سینماهای این فیلم نسبت به آثار پرفروش کمدی کمتر است اما این فیلم با فروشی موفق آن هم در سه روز نخست فاصله زیادی دارد.

ادامه افت فروش سینماها وجود اکران آثار کمدی

شاید در ابتدا حضور حامد آهنگی چهره پرطرفدار این روزهای شبکه نمایش خانگی می‌توانست دلیل خوبی برای فروش بالایی چند میگیری گریه کنی ۲ بود اما آهنگی هم نتوانست افت مخاطبان سینما در سال ۱۴۰۱ را از بین ببرد تا بار دیگر سینما در آستانه سومین ماه خود با کاهش تماشاگر روبرو باشد.

البته کاهش فروش در سینماهای کشور تنها معطوف به یک فیلم نیست و گیشه شاهد کاهش هفتگی فروش نسبت به هفته قبل است؛ این آمار در قبال آثاری پرفروش همچون سگ بند، انفرادی و شادروان که جزو آثار موفق کمدی بودند هم مصداق دارد.

گرانی بلیت و کرونا همچنان دلایل اصلی کاهش مخاطبان

کارشناسان و منتقدان کرونا و گرانی بلیت سینما را دو عامل مهم در کاهش مخاطبان سینما می دانند.

هرچند در ابتدای بازگشایی سالن‌های سینما رکورد ریالی فروش سینمای کشور توسط دینامیت شکسته شد اما در نهایت امر با کاهش شور اولیه بازگشت به سینما، آنچه امروز از مخاطبان می بینیم واقعیت سینمای پساکرونای کشور است.

چند میگیری گریه کنی ۲ امیدی تازه بود تا شاید بتواند گیشه سینما را نجات دهد، اما در نهایت سینما باز هم چهره خوبی به این فیلم هم نشان نداد.

چرخه اکران سینماها از ابتدای سال شاهد اکران تعداد زیادی از آثار بوده است، سینمایی که به گفته آمار سقوط سنگینی را در گیشه تجربه می‌کند، اما با این وجود به جز اکران آثار تازه هیچ گونه تدبیر تازه‌ای برای خروج سینما از وضعیت فعلی توسط شورای صنفی اکران ارائه نشده است.

حضور چهره‌های مختلف در چند میگیری گریه کنی ۲

ابوالفضل پورعرب، اشپیتیم آرفی، محیا دهقانی، عباس جمشیدی، اسدالله یکتا، فرشاد حسینی موحد، مرجان شکوفکی، هستی فرحی، احسان عباسی، عباس نعمتی، با حضور حمید لولایی و با هنرمندی مهران رجبی، گیتی معینی، بهروز خوش فطرت و حامد آهنگی در فیلم چند میگیری گریه کنی ۲ نقش‌آفرینی می‌کنند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!