آفرین عبیسی: هر روز فیلمنامه‌ها کم رمق‌تر می‌شوند

آفرین عبیسی: هر روز فیلمنامه‌ها کم رمق‌تر می‌شوند، کاراکترها سطحی هستند و در کل فیلمنامه‌ها نسبت به گذشته از کیفیت کمتری برخوردار بودند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ آفرین عبیسی پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت:

در حال حاضر مشغول پروژه خاصی نیستم، یعنی پیشنهاداتی بوده منتها نقشها را دوست نداشتم و نتوانستم خودم را مجاب کنم تا بتوانم در این آثار حضور داشته باشم.

فیلمنامه‌ها کیفیت قبل را ندارند

هر روز فیلمنامه‌ها کم رمق‌تر می‌شوند، کاراکترها سطحی هستند و در کل فیلمنامه‌ها نسبت به گذشته از کیفیت کمتری برخوردار بودند، از طرفی کیفیت و اسامی گروه برایم مهم است و دوست دارم با گروهی کار کنم که حس خوبی در کنار آنها داشته باشم.

چرا باید صرفا آثار کمدی گیشه داشته باشند

متاسفانه تنها چیزی که از سینما باقی مانده گیشه است، همه از همان ابتدا به گیشه فکر می‌کنند، این طبیعی است اما چرا باید صرفا آثار کمدی گیشه داشته باشند، چرا نباید مخاطب را طوری تربیت می‌کردیم که از فیلم‌های کمدی هم استقبال کند.

لزوم بها دادن به نسل جوان و ایده های تازه 

آنچه سینمای امروز به آن نیازمند است بها دادن به نسل جوان و ایده های تازه است، سینمای گذشته نشان داده که به تکرار افتاده است، وقتی با چنین وضعی روبرو می‌شویم باید به جوانان و کارگردانان جوان بهای بیشتری بدهیم. آنها با سینمای روز در ارتباط هستند و باعث ارتقا سطح کیفی سینما می شوند.

وضعیت بازیگران پیشکسوت در سینما

وضعیت بازیگران پیشکسوت هیچ وقت خوب نبوده است، آن هم به این دلیل است که دستمزد خوبی نمی گیرند، نقش های خوب برای آنها نوشته نمی شود و معمولا کم کار می‌کنند؛ به همین دلیل از لحاظ روحی و اقتصادی همیشه در فشار هستند.

وقتی بازیگری سالها کار خوب کرده و در فیلمنامه‌ها نقش موثری داشته عادت ندارد که صرفا نقش خنثی یک پدر و مادر را بازی کند که صرفا پر کننده قاب هستند.

اینکه مخاطب همیشه چند بازیگر محدود را ببیند خسته می‌شود

من نمی‌گویم که تمام نقشها را به پیشکسوتان بدهید اما کمی تنوع هم بد نیست، اینکه مخاطب همیشه چند بازیگر محدود را ببیند خسته می‌شود.

از سویی وقتی می‌خواهیم نقشی روی مخاطب تاثیر بگذارد، استفاده از بازیگران تکراری این تاثیرگذاری را پایین می‌آورد. زیرا مخاطب آن بازیگر را بیش از حد دیده و دیگر حضورش در یک کاراکتر برایش باور پذیر نیست. زیرا آن کاراکتر را در یک نقش کمدی دیده و حالا در یک کاراکتر جدی باورش سخت است.

حضور مشاور قضایی در هنگام بستن قرارداد لازم است

قراردادها بیشتر از آنکه براساس بندها و قوانین بسته شوند بر اساس اخلاق و شناخت طرف مقابل نوشته می‌شوند؛ یعنی اگر کسی بخواهد به قرارداد عمل نکند با موانع زیادی روبرو نیست و این قراردادها خیلی قابل پیگیری نیستند، بازیگران و عوامل بیشتر امیدوار هستند که طرف دوم از لحاظ اخلاقی به آن قرارداد پایبند باشد.

طبیعتا برای این اتفاقات و زمانی که مشکلاتی در قرارداد به وجود می‌آید حضور وکیل مناسب است، اما من هم موافقم که بازیگران برای بستن قرارداد مشاور حقوقی داشته باشند تا برای برخی مسائل ساده نیازمند صرف هزینه، گرفتن وکیل و رفتن به دادگاه نباشند.

قراردادها به نحوی هستند که چندان قابل پیگیری نیستند

به طور کلی قراردادها به نحوی هستند که چندان قابل پیگیری نیستند، اگر هم بخواهیم در صورت عدم اجرای تعهدات هر کدام از طرفین آنها را پیگیری کنیم زمانبر و خسته کننده است.

گاها هزینه گرفتن وکیل، رفتن به دادگاه و یا زمانی که سپری می‌شود بسیار بیشتر از هزینه ای است که باید دریافت کنیم.به همین دلیل در گام اول ما باید با چشم باز و آموزش دیده قرارداد بنویسیم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!