جشنواره کن؛ خبری از شاهکار خارق العاده نیست!

هفتاد و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کن در روزهای میانی برگزاری اش هنوز شاهکاری نداشته و بعید نیست که تا پایان جشنواره هم نهایتا شاهد فیلم های معمولی باشیم‌ و نه شاهکارهای خارق العاده!

به گزارش ستاره ها و به نقل از سینما پرس؛ «برادران لیلا»، با کارگردانی سعید روستایی و بازی ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده و پیمان معادی، نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن است.

این فیلم، در جشنواره کن، در ۵ نوبت روی پرده می‌رود که نخستین نمایش آن، ساعت ۱۵ امروز (چهارشنبه ۲۵ می- ۴ خرداد) در گرند لومیر (سالن اصلی جشنواره) خواهد بود.

چند روز پیش یعنی یکشنبه ۲۲ می فیلم دیگری با موضوع ایران به نمایش درآمد.

هم زمان با پخش «عنکبوت مقدس» در  فستیوال کن، به کارگردانی علی عباسی و حضور عوامل فیلم روی فرش قرمز، گروهی از معترضان فمینیست با اشاره به فهرست «۱۲۹ زن‌کشی در فرانسه از زمان برگزاری آخرین جشنواره کن» اعتراضاتی را به نمایش گذاشتند.

این دومین اعتراض فمینیستی جشنواره فیلم کن امسال است. این اتفاق نشان از آن دارد که این افراد به صورت از پیش تعیین شده در جشنواره حضور پیدا کرده بودند.

اما اخلال چند روزه در سامانه تهیه بلیت جشنواره نیز صدای انتقاد و اعتراض بسیاری از اهالی رسانه را درآورده است؛ این اتفاق به این شکل تاکنون سابقه نداشته و برخی بر این باورند که به دلیل استقبال خیره کننده جهانیان از جشنواره و حضور نزدیک به ۴۰ هزار مهمان در این رویداد سینمایی این اتفاق رخ داده است.

در نهایت انتشار یک متن توسط ابراهیم ایرج زاد کارگردان فیلم سینمایی «عنکبوت» علیه علی عباسی کارگردان فیلم «عنکبوت مقدس» یکی دیگر از حواشی روزهای میانی کن هفتاد و پنج بود.

در نهایت اینکه باید دید امروز فیلم «برادران لیلا» با چه ایده، ساختار و روایتی صورتبندی شده است.

ساخته دو ساعت و چهل و پنج دقیقه‌ای روستایی که از طولانی‌ترین فیلم‌های امسال جشنواره کن است نقدی است بر آسیب‌های اقتصادی ناشی از التهابات بازار طلا، دربارهٔ پدری است که مقادیری سکه را برای روز مبادا مخفی کرده و فقط لیلا دختر این پیرمرد از مخفیگاه سکه‌ها خبر دارد. کمپانی فرانسوی «وایلد بانچ» پخش کننده این فیلم است و از پشتوانه مالی آن اطلاعاتی در دست نیست.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!