آمار فروش «مجبوریم»؛ شکست فیلم پرستاره در گیشه سینما

فیلم سینمایی مجبوریم به کارگردانی رضا درمیشیان با وجود گذر از ۱۰ روز اکران همچنان در حسرت فروش یک میلیارد مانده و تنها موفق به رقمی معادل ۸۵۰ میلیون تومان شده است.

به گزارش ستاره ها و به نقل از میزان؛ فیلم سینمایی «مجبوریم» به کارگردانی رضا درمیشیان با وجود گذر از ۱۰ روز اکران همچنان در حسرت فروش یک میلیارد مانده و تنها موفق به رقمی معادل ۸۵۰ میلیون تومان شده است، عددی که نشان می‌دهد این فیلم شکست سنگینی را تجربه کرده است.

فروش پایین فیلم سینمایی «مجبوریم» در حالی رخ می‌دهد که این فیلم از حضور بازیگرانی همچون پارسا پیروزفر، نگار جواهریان، همایون ارشادی، بابک کریمی، پردیس احمدیه، پریوش نظریه، ژاله علو، رضا بهبودی و مجتبی پیرزاده بهره برده است.

شکست فیلم پرستاره مجبوریم در گیشه سینما

فیلم سینمایی مجبوریم با داشتن ۱۲۱ سالن سینما و تخصیص ۴۴۶ سانس همچنان در رتبه‌های پایینی جدول فروش در افتتاحیه به سر می‌برد، فیلمی که مشخصا با چنین افتتاحیه‌ای امید چندانی به فروش میلیاردی نخواهد داشت.

این فیلم دومین فیلم رضا درمیشیان است که در گیشه شکست می خورد.

وی در همین اکران عید فطر فیلم سینمایی «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی را در مقام کارگردان به چرخه اکران سپرد که این فیلم هم شکست سنگینی را متحمل شد.

ادامه روند ناکامی گیشه با وجود اکران فیلم‌های جدید

فیلم سینمایی «انفرادی» دیگر فیلم کمدی که در اکران عید فطر رونمایی شد هم با وجود فروش ریالی بالا هنوز به تعداد ۵۰۰ هزار مخاطب نرسیده است.

کنار هم قرار دادن آمار تعداد مخاطبان چهار فیلم پرفروش سینما در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که این چهار فیلم به اندازه دینامیت مخاطب نداشته اند.

مشکلی جدی که نه تنها در سینمای کمدی بلکه در ژانرهای دیگر هم مشاهده می‌شود، این در حالی است که چرخه اکران در سال جدید تنوعی بی‌سابقه در ژانر و محتوا را تجربه می‌کند.

شکست سنگین سینمای اجتماعی در اکران ۱۴۰۱

اکران همزمان آثار کمدی مثل انفرادی و سگ بند، ژانر جنگ و دفاع مقدس همچون موقعیت مهدی، ژانر جاسوسی و اکشن همچون مرد بازنده و روز صفر، سینمای اجتماعی مثل شادروان، لامینور و مغز استخوان هیچکدام تا به امروز دلیلی برای بازگشت مخاطبان به سالنهای سینما نبوده اند.

بدون شک با این تنوع اکران بیشتر و افزودن به تعداد آثار سینمایی فوق چاره‌ای اثربخش برای سینمای ایران نخواهد بود.

حال سینمای ایران پساکرونا با چالشی بزرگ به نام ریزش مخاطب روبرو شده است، ریزشی که قابل پیش بینی بود اما باید دید که چه راهکاری برای رفع آن در نظر گرفته می‌شود.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!