کارزارِ پس گرفتن شبکه نمایش خانگی از صداوسیما

۴ هزار و ۲۰۰ هنرمند و سینماگر با پیوستن به یک کارزار، از رئیس‌جمهور درخواست کردند مدیریت شبکه نمایش خانگی از دست صداوسیما خارج شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ گروهی از هنرمندان و سینماگران، در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رییس‌ دولت سیزدهم، از او درخواست کردند مدیریت شبکه نمایش خانگی از ساترا که زیرمجموعه سازمان صداوسیماست، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگردد.

در بخشی از این نامه آمده است:

« در دولت قبل برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر آن شدند تا مسئولیت شبکه نمایش خانگی را به سمت سازمان صدا و سیما سوق دهند.

آن‌ها با طرح این موضوع در مجلس و بدون انجام کار کارشناسی دقیق در مورد این نقل و انتقال، موفق شدند سکان مدیریت و اختیارات حوزه نمایش خانگی را از وزارت ارشاد سلب و در اختیار سازمان صدا و سیما قرار دهند.»

وضعیت اسفناک حاکم بر شبکه نمایش خانگی و بیکاری نزدیک به ۶ هزار نفر و ضرر و زیان قریب به دو هزار میلیارد تومان برای سینمای کشور شده است؛ و ما خواستار بازگشت مدیریت شبکه نمایش خانگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.

امضای بیش از ۴۲۰۰ هنرمند و سینماگر

تا کنون، بیش از چهار هزار و ۲۰۰ هنرمند و سینماگر از جمله علیرضا داودنژاد، فاطمه معتمدآریا، کیومرث پوراحمد، محسن تنابنده، ابوالحسن داودی، گلاب آدینه، مهتاب کرامتی، محمدعلی نجفی، علی سرتیپی، جواد نوروزبیگی، جمال ساداتیان، نرگس آبیار، بیژن امکانیان، پرویز فلاحی‌پور، علی ژکان، مصطفی کیایی، فرشته صدرعرفایی، بهنوش طباطبایی، هاتف علیمردانی، ستاره پسیانی، احمد بهرامی، پانته‌آ بهرام، مهتاب نصیرپور، منیر قیدی، رویا تیموریان، الهام کردا، مستانه مهاجر، امیر دژاکام، علی شادمان، غزل شاکری و … این نامه را امضا کرده‌اند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!