شهین تسلیمی: سختگیری تلویزیون خیلی زیاد است

شهین تسلیمی: وقتش رسیده که تلویزیون کمی آسان بگیرد. متاسفانه آنقدر سخت گرفته اند که حتی خود عوامل مثل طراحان لباس و گریم هم خودسانسور شده اند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ شهین تسلیمی که بزودی به جمع بازیگران سریال جدید مسعود ده نمکی (آزادی مشروط) ملحق می شود، درباره حضورش در این مجموعه توضیح داد:

هنوز نقشم در سریال «آزادی مشروط» شروع نشده و قرار است به زودی به گروه اضافه شوم. در این سریال نقش یک مادر شهید را بازی می کنم که اتفاقاً به آقای ده نمکی با شوخی گفتم حداقل یک نقش طنز به من می دادید، که ایشان گفتند خودتان همیشه نقش هایتان را شیرین می کنید، در این کار هم خودتان را شیرین کنید که من گفتم مادری که بچه اش شهید شده چطور می تواند شیرینی کند؟ حالا به من این اجازه را داده اند اما نمی دانم تا چه حد موفق شوم.

من هم دوست دارم متفاوت باشم

من در سریال «حکم رشد» شبکه سه سیما که در حال حاضر روی آنتن تلویزیون است، بازی کرده‌ام و مثل گذشته نقش مادری را ایفا کردم که پسری خلافکار دارد و او را نصیحت می کند. طبق معمول در این کار هم تکراری بودم.

خودم دوست دارم هم به لحاظ کاراکتر و هم فیلمنامه متفاوت باشم؛ چر اکه توانمندی این را دارم که نقش های مختلفی را بازی کنم. درست است که وقتی آدم سنش بالا می رود توانایی‌هایش در همه چیز کمتر می‌شود اما من در عرصه بازیگری خدا را شکر هنوز آن توانایی را در خودم می بینم که بتوانم متفاوت باشم.

سختگیری تلویزیون خیلی زیاد است

راستش هر بار که مدیران تلویزیون تغییر می کنند برای خودشان قانون هایی می گذارند. متاسفانه در کارهای تلویزیون، خیلی سختگیری می‌شود که این کار صحیح نیست؛ به هر حال مردم هم سینما و شبکه نمایش خانگی را می بینند و هم کارهای تلویزیون را دنبال می کنند، بنابراین نباید در این حد سختگیری شود، چه از نظر فیلمنامه و چه از لحاظ پوشش بازیگران.

به عنوان مثال من الان مادر و مادربزرگ سینما و تلویزیون هستم فرضا اگر یک تار مویم بیرون باشد اتفاقی نمی افتد چون همه مرا به چشم مادر و مادربزرگ نگاه می کنند و اصلا مسئله ای پیش نمی آید اما وقتی در کاری یک تار مویم بیرون بیاید طوری رفتار می شود که متاسفانه آدم را عصبی می کنند.

وقتش رسیده که تلویزیون کمی آسان بگیرد. متاسفانه آنقدر سخت گرفته اند که حتی خود عوامل مثل طراحان لباس و گریم هم خودسانسور شده اند.

در این میان می بینیم مثلاً در برخی کارها آنقدر بازیگران را آرایش می کنند اما در یک فیلم و سریال خیر، اجازه نیست!

نمی دانم تفاوت این ها چیست، آیا مسئله تهیه کننده و کارگردان است یا مسئله دیگری؟ اگر ممنوع باشد کلاً باید ممنوع باشد، با این کارها فکر مردم متزلزل شده است.

باید حداقل قاعده و قانونی در صداوسیما باشد که برای همه یکسان باشد. متاسفانه منِ بازیگر گاهی با مسائلی مواجه می شوم و چیزهایی را به چشم می بینم که نمی توانم در اینجا عنوان کنم اما مات و مبهوت می مانم. خود بازیگران هم از یکسری اتفاقات آزار می بینند. امیدوارم همه چیز درست شود.

بازگرداندن چهره ها به تلویزیون کار ارزشمندی است

متاسفانه برخی از پیشکسوت ها از یاد رفته اند و دیگر در تلویزیون آنها را نمی بینیم اگر بتوانند آنها را به تلویزیون برگردانند، کار ارزشمندی کرده‌اند. با ورود چهره‌ها و پیشکسوتان، بازیگران جدید هم خیلی چیزها از آنها یاد می‌گیرند.

به عنوان مثال بازیگری مثل حمید لولایی واقعاً وجودش ارزشمند است. ایشان از جمله هنرمندان باسواد ما هستند. اگر همین طور از پیشکسوتان استفاده های خوبی داشته باشند، بسیار کمک کننده است اما در کنار پیشکسوتان بازیگران جدید هم وارد شوند.

تلویزیون سرد شده/کارهای طنز را بیشتر کنیم

ما بازیگران بیشتر در میان مردم هستیم و آنچه که از مردم دریافت می‌کنیم این است که بیشتر طالب فیلم و سریال های کمدی هستند.

متاسفانه در حال حاضر جو همه کشورها نه فقط در ایران، به گونه‌ای شده که مردم اغلب حالت افسرده پیدا کرده‌اند و دوست دارند یک ساعتی که شب ها پای تلویزیون می نشینند، بی خیال همه مسائل باشند.

اگر ما کارهای کمدی با فیلمنامه های قوی داشته باشیم، مردم هم بیشتر جذب تلویزیون می شوند و برای ساعاتی به آنها هم خوش می گذرد.

خیلی کار کردم می خواهم استراحت کنم

در سریال «جادوگر» شبکه نمایش خانگی همبازی داشتم. متاسفانه بعد از اینکه به کرونا دچار شدم، عوارض بد و زیادی داشتم و این ویروس کمی تمرکز فکری ام را کم کرده است.

ترجیح می دهم بعد از سریال «آزادی مشروط» کمی استراحت کنم چون خیلی خسته شده‌ام و طی این سال ها جزو بازیگران پرکار بوده ام.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!