سعید روستایی: بخش زیاد و مهمی از فیلم من درباره تحریم‌هاست

سعید روستایی در جشنواره فیلم مونیخ از تاثیر تحریم‌ها بر زندگی مردم ایران سخن گفت.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ سعید روستایی که برای نمایش «برادران لیلا» در جشنواره مونیخ حضور دارد، درباره سانسور فیلمنامه در ایران گفت:

موقع نوشتن فیلمنامه فشاری نیست و بعد از نوشتن فیلمنامه ما به دنبال پروانه ساخت فیلم می‌رویم.

ابتدا فیلمنامه را به وزارت فرهنگ و ارشاد تحویل می‌دهیم، که این مراحل به شکل کاملا قانونی برای فیلم سینمایی «برادران لیلا» طی شده و فیلم به صورت کاملا قانونی ساخته شده است.

قبلا برای ارسال فیلم به جشنواره‌های خارجی به این صورت بود که عوامل سازنده، فیلم را به جشنواره‌ها می فرستادند تا همزمان کارهای پروانه نمایش هم انجام شود. ما هم برای فیلم سینمایی «برادران لیلا» این کار را انجام دادیم ولی فرصت نشد که پروانه نمایش آن را بگیریم.

وزارت ارشاد اصلاحاتی از ما خواست که آن‌ها را انجام دهیم که بخشی از آن انجام شده بود و برای من انجام بخش دیگری از این اصلاحات سخت بود، چون به نظرم آسیب‌هایی جدی به فیلم وارد می‌شد.

تحریم‌ها و تاثیر آن روی زندگی مردم 

بخش زیاد و مهمی از فیلم من درباره تحریم‌هاست، اما می‌شود درباره تحریم‌ها و اتفاقاتی که در ایران رخ دا‌د یک سریال ساخت چون غرب با دولت‌مردان ایران مشکل داشت، اما تاوانش را فقط مردم پس دادند.

یعنی گرانی‌های روزبه‌روز و هفته به هفته و ماه به ماه خیلی فشار زیادی به مردم می‌آورد و محدود به مسایل اقتصادی هم نبود و تا دارو پیش رفته بود.

هیچ کشوری حاضر نبود به ما دارو بدهد. من برای خانواده خودم سی چهل برابر پول دادم تا توانستم به سختی یک دارو پیدا کنم. این فاجعه‌ای است که رخ داد و همچنان هم ادامه دارد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!