علی دایی: اگر دنبال پست و مقام بودم، وزیر ورزش ایران می‌شدم!

علی دایی با بیان اینکه برای نتیجه گیری در جام جهانی نباید دچار توهم شویم، حضورش در تیم ملی به جای «اسکوچیچ» را رد کرد و گفت: چند بار وزارت ورزش به من پیشنهاد شد ولی خودم نخواستم وزیر شوم.

به گزارش ستاره ها؛ علی دایی در تازه‌ترین گفتگوی خود در حضور خبرنگاران با اشاره به معضلات اجتماعی گفت:

ریشه تمام این ناامنی‌ها به مسائل اقتصادی بر می‌گردد. اگر مسائل اقتصادی حل شود این مشکلات هم برچیده می‌شود.

قبلاً خیلی به ندرت شاهد چنین اتفاقاتی بودیم ولی هرچه وضعیت معیشت و اقتصاد مردم بدتر شد این مشکلات هم بیشتر شده است.

یکی از معضلات بزرگی که جامعه درگیر است، مواد مخدر است. متأسفانه همین مواد مخدر مشکل بزرگی در جامعه ما ایجاد کرده است. یک نفر که از مواد مخدر استفاده می‌کند، ۲۰ برابر یک آدم معمولی هزینه اش است.

قرارداد میلیاردی فوتبالیست‌های ایران

الان اسمش میلیاردی شده است. سه، چهار سال قبل دلار ۴ هزار و خرده‌ای بوده است ولی الان شده است ۳۰ هزار و خرده‌ای. قراردادهای میلیاردی معنایی ندارد! میلیارد باید با میلیون سال‌های قبل مقایسه بشود.

بازیکنان باعث خوشحالی مردم می‌شوند و با تمام وجودشان کار می‌کنند و از خیلی چیزها می‌گذرند.

کسانی که میلیاردی می‌گیرند مدت زمانشان کوتاه است و باید آینده خود را تضمین کنند.

این قراردادهای میلیاردی حقشان است. ما نسبت به تمام دنیا در فوتبال و ورزشمان خیلی کمتر به بازیکنان و ورزشکاران رسیدگی می‌کنیم.

همیشه گفته‌ام اگر من در آلمان می‌ماندم، با توجه به مالیاتی که می‌دادم الان ماهی ۱۰ هزار یورو پول بازنشستگی می‌گرفتم.

در کشور ما چنین چیزهایی برای ورزشکاران هست؟ اگر هست به من بگویید.

ورزشکاری که میلیاردی می‌گیرد، زیاد نیستند. اینها باید آینده خود را تضمین کنند.

یک ورزشکار و فوتبالیست در همه جای دنیا در بهترین مکان زندگی می‌کند و بهترین امکانات را دارد. الان برای یک خانه صد متری در منطقه یک تهران باید ۳۵ میلیارد تومان پول بدهید. یک ورزشکار باید چند سال بدود که یک خانه صد متری بگیرد؟ یک بازیکن نهایتاً ۱۰ سال بتواند این قراردادها را ببندد.

خداحافظی سیدجلال حسینی مدافع و کاپیتان پرسپولیس بعد از ۲۰ سال

به ندرت پیش می‌آید یک بازیکن عین سیدجلال بیاید و ۲۰ سال بازی کند. این جزو نوادر است. خود سید هم جزو نوادر فوتبال ما بود. از موقعی که در فوتبال ما رشد کرد، جزو بهترین‌ها بود. به نظرم سید باید از نظر اخلاقی و فوتبالی جزو بهترین‌ها بود.

دخالت نمایندگان مجلس در انتخاب جانشین اسکوچیچ

راجع به این مسئله نظر خاصی نمی‌دهم. الان فدراسیون فوتبال ما درست اداره می‌شود؟ جواب مرا بدهید. کسی هست به مشکلات تیم ملی رسیدگی کند؟

موقعی که بدانیم تیم ملی فوتبال قطر در این گرما به اسپانیا می‌رود و اردو می‌زند، تیم ملی کشور ما در قطر اردو برگزار می‌کند، شما جواب سوالت را می گیری.

اینکه سیاست در ورزش دخالتی ندارد را شعار می‌دهیم وگرنه در تمام دوره‌ها چنین چیزی بوده است اما نشنیدم که بگویند نمایندگان مجلس بخواهند سرمربی تیم ملی را تعیین کنند.

ما در یک برهه حساس هستیم. تیم ملی باید باعث خوشحالی و نشاط جامعه بشود و باید این فکر را بکنیم که تیم ملی اگر خدایی ناکرده در جام جهانی نتیجه نگیرد، چه اتفاقی می‌افتد.

مشکل تیم ملی فقط مدیریت فدراسیون فوتبال نیست

متأسفانه شعار می‌دهیم و به شعار دادن عادت کرده ایم. همه حرف می زنیم ولی عمل نمی‌کنیم. مثلاً مربی تیم ملی ما (دراگان اسکوچیچ) می‌گوید انگلیس را می بریم؛ این باعث می‌شود مردم هم فکر کنند می‌توانیم این تیم را شکست بدهیم. این چیزها نیست. شما نگاه کنید؛ ما از چه گروهی به جام جهانی رسیدیم و با چه تیم‌هایی بازی کردیم.

نمی‌توانیم خودمان را گول بزنیم. بازی‌های جام ملت‌های عرب نشان داد ما در چه گروهی بودیم. برزیل کره جنوبی را در خانه اش ۵ – ۱ می‌برد ولی ما ۲ – صفر به کره باختیم. ژاپن که در آن یکی گروه انتخابی جام جهانی بود، یک بر صفر در پنالتی به برزیل باخت.

شما باید خیلی چیزها را نگاه کنید. اینها را می گویم که مردم اینقدر امیدوار نباشند و دچار توهم نشویم. نمی‌توانید انگلیس را با تیم ملی ما مقایسه کنید. حتی ولز و آمریکا را هم نمی‌توان مقایسه کرد. نتیجه گرفتن در جام جهانی با این گروه خیلی، خیلی سخت است.

واکنش به پیشنهاد حضور در تیم ملی ایران برای جانشینی دراگان اسکوچیچ 

نه، چنین پیشنهادی نبوده است.

دنبال پست و مقام بودم، خیلی قبل تر وزیر ورزش می شدم

من اگر بتوانم، فرشته نجات خانواده ام می‌شوم. فدراسیون فوتبال جایگاه من نیست. اگر می‌خواستم رئیس فدراسیون بشوم، خیلی وقت پیش وزیر ورزش ایران می‌شدم! چند بار به من پیشنهاد دادند که قبول نکردم و قبول نمی‌کنم. جایگاه اجتماعی و بین مردم بودن را با هزار تا از این پست و مقام‌ها عوض نمی‌کنم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!