چالش یک بازیگر با ۲۰ سال جوان‌تر شدن

مریم شیرازی که در سریال «برف بی صدا می‌بارد» ایفاگر نقش دختر مثبت (نسرین) این سریال است، درباره‌ی چالش‌های روبه‌رو شدن با این شخصیت و چگونگی شکل‌گیری آن سخن گفت.

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ مریم شیرازی که در سریال «برف بی صدا می‌بارد» ایفاگر نقش دختر مثبت (نسرین) این سریال است، درباره‌ دشواری‌های ضبط این سریال ۱۰۰ قسمتی در دوران کرونا گفت:

همه چیز در ترسناک‌ترین شکل ممکن پیش می‌رفت. به‌خصوص آن اوایل که هر روز اطلاعات تازه‌ای درباره این بیماری می‌آمد و ما نمی‌دانستیم دقیقاً باید چه برخوردی با آن کنیم و در تمام این مدت هم در معرض آن بودیم.

خصوصا بازیگرها که بعد از گریم نمی‌توانستند ماسک بزنند و شرایط خطرناکی را تجربه می‌کردند.

البته این را هم بگویم که گروه تهیه و تولید با ما کاملا همراهی می‌کرد و چند بار شد که بابت ابتلای چند نفر از اعضای گروه، کار تعطیل می‌شد تا به افراد دیگر سرایت نکند؛ در حالی که این تعطیلی‌ها به لحاظ مالی به ضرر تهیه‌کننده بود و خیلی از پروژه ها هم در این مدت این کار را نکردند.

چگونگی شکل‌گیری شخصیت نسرین 

یک ویژگی مهم کار کردن با پوریا آذربایجانی این است که ما همیشه فرصت گفت‌وگو داریم. گاهی می‌شد فقط بابت یک دیالوگ به طور مفصل با هم گفتگو می‌کردیم و از این جهت کار کردن با ایشان برای من لذت بخش بود.

شخصیت نسرین هم در خلال همین گفت‌وگوها تکمیل شد پیشنهاداتی را من داشتم نکته هایی را هم آقای آذربایجانی می‌گفتند و به مرور با هم به یک نتیجه مشترک می‌رسیدیم.

نقاط جذاب سریال «برف بی صدا می بارد»

اینکه خانم‌ها در این داستان پیش برنده هستند برای من یکی از نقاط جذاب سریال است.

آشنایی با خانم عبدالرزاقی به ۱۶ سال پیش و همکاری در تئاتر برمی‌گردد؛ بنابراین در تمام سال‌ها و همکاری های مختلف یکدیگر را خوب شناخته‌ایم و همین باعث شد که کنش و واکنش‌های مختلف نقش این دو خواهر را خیلی زود پیدا کنیم و به هماهنگی برسیم.

چالش با ۲۰ سال جوان‌تر شدن

درباره چالش‌هایی که در ایفای نقش با آن مواجه بودم، مثلاً اینکه باید ۲۰ سال جوان تر از خودم را بازی می‌کردم.

آن موقع البته زنده یاد مسعود بهبهانی نیا در قید حیات بودند و قرار بود که داستان در فصل‌های دیگری و تا زمان حال ادامه پیدا کند و تصمیم آقای آذربایجانی این بود که این دو خواهر را طوری انتخاب کنند که آنها بتوانند از ۲۰ سال کمتر از سن واقعی خود تا ۲۰ سال بیشتر از سن واقعی خودشان را بازی کنند.

اولین چالش من این بود که بتوانم این نقش را به دور از هرگونه غلو و بزرگنمایی اجرا کنم چون نسرین دختر مثبت و مهربانی‌ است و ویژگی‌های مختص به خود را دارد پس باید سعی می‌کردم بیننده نسرین را دوست بدارد، ضمن اینکه نقش نسرین تفاوت‌هایی هم با مریم شیرازی دارد، نسرین در دهه شصت و با مختصات آن زمان زندگی می کند.

گارد با «برف بی صدا می بارد»

در حقیقت ما حدس می‌زدیم که بیننده قبل از آنکه درگیر داستان شود نسبت به اینکه نقش ما از سن واقعی ما جوان تر است گارد می‌گیرد و همینطور هم شد.

اما هر چه که پیش رفتیم و همزمان که مخاطب با داستان همراهی کرد بازخوردها مثبت تر شد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!