داود میرباقری فیلمنامه «نامیرا» را می‌نویسد؛ روایتی از قیام امام حسین (ع)

محسن علی اکبری؛ تهیه‌کننده سینما اعلام کرد: رمان پرفروش «نامیرا» را به قلم «صادق کرمیار»، «داود میرباقری» آن را به فیلمنامه در‌می‌آورد و قرار است بزودی توسط شهریار بحرانی کارگردانی شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از تسنیم؛ محسن علی اکبری؛ تهیه‌کننده سینما درخصوص فیلم سینمایی «نامیرا»اعلام کرد:

رمان پرفروش «نامیرا» را به قلم «صادق کرمیار»، استاد «داوود میرباقری» آن را به فیلمنامه در‌می‌آورد و قرار است بزودی توسط شهریار بحرانی کارگردانی شود.

داستان این رمان از زمان حرکت امام حسین علیه السلام از مدینه به سوی کوفه آغاز می‌شود. در این مسیر افرادی طبق مستندات تاریخی به کاروان آن حضرت می‌پیوندند که تاثیراتی که آنها از امام می‌گیرند جالب و خواندنی است.

این فیلم سینمایی توسط شهریار بحرانی که سابقه ساخت فیلم‌های مریم مقدس (س)، مُلک سلیمان (ع) و فیلم‌های دفاع مقدس را دارد، ساخته می‌شود.

زحمت بازنویسی این فیلمنامه توسط استاد داود میرباقری انجام می‌شود. با وجود اینکه این کارگردان و نویسنده بزرگ سینمای ایران در حال حاضر درگیر پروژه ساخت سریال فاخر تاریخی «سلمان فارسی» هستند، اما به‌خاطر عشق و علاقه‌ای که به امام حسین (ع) دارند، تصمیم گرفتند که نویسندگی کار را از ابتدا تا انتها انجام دهند.

بدون شک سریال مختارنامه بهترین کار عاشورایی ما در عرصه تلویزیون است که یکی از بهترین و غنی‌ترین آثار نمایشی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود و حضور این هنرمند عزیز برای این پروژه افتخار است.

ما با هر کدام از هنرمندان و بازیگران کشور از حوزه‌های گوناگون برای همکاری در این کار صحبت می‌کردیم، بی‌درنگ قبول می‌کردند که در این فیلم حضور بهم رسانند.

حتی برخی از آنها که در جایگاه‌ خود دارای نام و نشانی هستند، حاضر بودند که در هر بخشی از این پروژه به‌خاطر علاقه به امام حسین (ع) وارد شوند و سهمی از این کار را به عهده بگیرند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!