یک زن دستور ترور دادستان زابل را داد!

به دنبال شهادت موسی نوری قلعه‌نو، دادستان زابل و راننده‌اش در حادثه‌یی تروریستی، نیروهای امنیتی برای کشف پشت پرده این جنایت به تکاپو افتادند.

سه هفته بعد از شهادت دادستان زابل و راننده‌اش یک مقام آگاهی جزییات بیشتری از این حادثه را فاش کرد. بر اساس اظهارات این مقام، فرزندان یک زن که از قاچاقچیان بنام مواد مخدر بود به دلیل محکوم شدن مادرشان دست به این اقدام زده‌اند.
به گزارش خبرنگار ما، به دنبال شهادت موسی نوری قلعه‌نو، دادستان زابل و راننده‌اش در حادثه‌یی تروریستی، نیروهای امنیتی برای کشف پشت پرده این جنایت به تکاپو افتادند. در نخستین روز‌ها هیچ کس از پشت پرده این جنایت هولناک اطلاعات دقیقی نداشت. برخی گروهک‌های تروریستی را به کشتن نوری‌قلعه متهم می‌کردند و برخی دیگر قاچاقچیان مواد مخدر را عامل این جنایت می‌دانستند. هرچند طی روزهای نخست هیچ گروه یا سازمانی حاضر نشد مسوولیت این اقدام را بپذیرد اما گروهک تروریستی جیش العدل چند روز بعد مسوولیت این حادثه را برعهده گرفت و اعلام کرد که نیروهای این گروه در به شهادت رساندن دادستان زابل دست دارند. با این حال شواهد نشان می‌داد این اعلام موضع یک بلوف است. سردار احمدرضا رادان چند روز بعد ادعای گروه جیش‌العدل مبنی بر قتل دادستان زابل را بی‌پایه و اساس دانست و گفت: سرنخ‌های خوبی در اختیار پلیس قرار دارد و در این رابطه چند نفر دستگیر شدند که همه این افراد ایرانی هستند و در بین آنها هیچ فرد غیربومی وجود ندارد. او گفت: این جنایت مربوط به یکی از پرونده‌های در دست بررسی دادستان زابل بوده و جنبه سیاسی ندارد. سید حسین نقوی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این خصوص گفت: بیانیه‌یی که گروهی موسوم به جیش العدل صادر کرده معتبر نیست. جیش العدلی‌ها همیشه از داخل خاک پاکستان می‌آیند و پس از ارتکاب عمل خود می‌گریزند. اما این حادثه در داخل شهر اتفاق افتاده است و به همین دلیل نمی‌توان این بیانیه را معتبر دانست.
در چنین شرایطی تحقیقات در این خصوص ادامه یافت تا اینکه سرانجام نیروهای قرارگاه قدس سپاه توانستند چهار نفر را که در این جنایت دست داشتند شناسایی و دستگیر کنند. هرچند اطلاعاتی درباره هویت دستگیرشدگان منتشر نشد اما یک منبع آگاه جزییاتی را در این خصوص در اختیار ما گذاشت. این مقام آگاه در این خصوص گفت: مرحوم نوری‌قلعه نو در مبارزه با قاچاقچیان و سوداگران مرگ قاطعیت زیادی داشت. چند روز پیش از وقوع این حادثه زنی به نام زلیخا که از قاچاقچیان معروف منطقه بود توسط ماموران دستگیر شد. این زن شبکه وسیعی درباره تهیه و توزیع مواد مخدر راه‌اندازی کرده بود. از این رو دادستان زابل قصد داشت برخورد سختی با او داشته باشد. این مقام آگاه ادامه داد: یک روز پیش از این حادثه زلیخا دادستان زابل را به مرگ تهدید و ادعا کرد نزدیکانش او را خواهند کشت. با وجود این تهدید هیچ اقدام تامینی برای حفظ جان دادستان انجام نشد تا اینکه چند ساعت بعد دادستان شجاع زابل همراه با راننده‌اش مقابل بیمارستان امام علی(ع) به رگبار بسته شدند. این در حالی بود که راننده دادستان نیز مجوز حمل سلاح نداشت و نتوانست از مرحوم نوری قلعه نو دفاع کند. این منبع که نخواست نامش فاش شود ادامه داد: دو نفر از عوامل این حادثه فرزندان زلیخا و دو نفر دیگر همدستان آنها هستند که هم‌اکنون بازجویی‌ها از آنان ادامه دارد.
بر اساس این گزارش ساعت 7:45 دقیقه روز 15 آبان امسال خودروی موسی نوری‌قلعه‌نو، دادستان زابل هدف اصابت گلوله قرار گرفت و همراه راننده‌اش به شهادت رسید.
 
روزنامه اعتماد
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.