تماس رابط بابک زنجانی با عضو کمیسیون انرژی

این پرونده فوق‌پیچیده است، زنجانی آدمی نیست که بی‌گدار به ‌آب ‌زده باشد؛ هم او و هم تشکیلات حامی‌اش. بهتر است منتظر اعلام نتیجه استعلام‌ها بمانیم

پرونده «بابک زنجانی» کماکان در کمیسیون انرژی و اصل 90 مجلس باز است. نمایندگان مجلس از برخی دستگاه‌ها در ارتباط با پرونده زنجانی استعلام کرده‌اند، از وزارت اطلاعات گرفته تا بانک‌هایی که نام آنها در پرونده او ردیف شده است.
«امیرعباس سلطانی»، عضو کمیسیون انرژی به «شرق» می‌گوید: «باید صحت و سقم حرف‌های زنجانی مشخص شود. به‌هرحال ادعاهایی مطرح کرده، به‌عنوان مثال این دستگاه‌ها مرا تایید کرده‌اند، حالا باید صحت این گفته‌ها تایید یا رد شود.»
او البته در بخشی از سخنانش به تماس رابط آقای زنجانی و درخواست برای برقراری جلسه با او خبر داده. پرونده بابک زنجانی با وجود گذشت یک‌سال از طرح بحث در کمیسیون انرژی مجلس، هنوز راه به جایی نبرده، «سلطانی» این پرونده را «فوق‌پیچیده» می‌داند.
‌رسیدگی به پرونده کمی طولانی شده و گویا کار خیلی هم پیش نمی‌رود؟
این پرونده فوق‌پیچیده است، زنجانی آدمی نیست که بی‌گدار به ‌آب ‌زده باشد؛ هم او و هم تشکیلات حامی‌اش. بهتر است منتظر اعلام نتیجه استعلام‌ها بمانیم.
‌استعلام از چه نهادهایی؟
وزارت اطلاعات و تعدادی از بانک‌هایی که نامشان در پرونده بابک زنجانی آمده. تا به اینجای کار بانک‌ها کلی‌گویی کرده‌ و شفاف نبوده‌اند.
‌مواضع شما در کمیسیون انرژی از سوی دیگر همکارانتان نقد می‌شود، چه برسد به شخص آقای زنجانی. تا به حال با تهدیدی مواجه شده‌اید؟
تهدید که خیر، اما رابطی از سوی ایشان با من تماس گرفتند که می‌خواهیم با شما خارج از مجلس نشستی داشته باشیم و من هم رد کردم.
‌نشست برای چه؟
خب حالا به محتوایش کاری نداریم اما تاکید کردم که نه تلفنی و نه حضوری نمی‌خواهم خارج از جلسه‌های رسمی کمیسیون با ایشان جلسه داشته باشم.
‌آیا پیشنهاد مشابهی به دیگر نمایندگان مجلس هم شده؟
اطلاعی ندارم.
‌برخی نمایندگان می‌گویند پای بابک زنجانی از دوره وزارت میرکاظمی به وزارت نفت باز شد. آیا کمیسیون انرژی به این مساله ورود پیدا خواهد کرد؟
بله، اجازه دهید نتایج استعلام‌ها بیاید، اگر چنین مساله‌ای اثبات شود، خب کمیسیون انرژی به‌طور مستقل عمل می‌کند.
‌اما آقای میرکاظمی رییس کمیسیون انرژی هستند؟
رای اعضای کمیسیون مستقل از رییس است، باید مساله‌ای به اثبات برسد تا ما هم به آن رسیدگی کنیم. اما در برخورد و تعیین‌تکلیف با این پرونده قاطع هستیم. از جانب خودم قول می‌دهم.
 
منبع:روزنامه شرق
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.