یادداشت فیس بوکی نوه امام (ره) درباره ماندلا

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی در صفحه فیس بوک خود با انتشار تصویری از نلسون ماندلا رهبر فقید افریقای جنوی و آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ذکر خاطره ای شنیدنی در باره این دو شخصیت پرداخت.

خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی نوه بنیانگذار جمهوری اسلامی در صفحه فیس بوک خود با انتشار تصویری از نلسون ماندلا رهبر فقید افریقای جنوی و آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ذکر خاطره ای شنیدنی در باره این دو شخصیت پرداخت.
متن یادداشت سیدحسن خمینی در فیس بوک با تصویری از ماندلا و هاشمی رفسنجانی که در مقابل همدیگر نشسته اند، به شرح زیر است:
خاطره ای شنیدنی در مورد استقبال نلسون ماندلا از هاشمی رفسنجانی در فرودگاه ژوهانسبورگ
سیزدهم سپتامبر 1996 ماندلا به استقبال هاشمی رفسنجانی به فرودگاه آمده و در سالن تشریفات نشسته است. او فردای آن روز باید برای جراحی زانو به بیمارستان برود و درد شدید زانو دارد. از زیمباوه خبر می رسد که آقای رفسنجانی دو ساعت تاخیر خواهند داشت. به اتفاق مهندس محلوجی که وزیر معادن و فلزات وقت بود به نلسون ماندلا خبر دادیم و آقای محلوجی از ایشان خواهش کردند که با توجه به درد زانو تشریف ببرند و منتظر نمانند.
ماندلا در پاسخ، جوابی به این مضمون دادند که آقای هاشمی غیر از سمت ریاست جمهوری دوست و همراه من و آزادیخواهان افریقای جنوبی در سالهای آپارتاید بوده و من منتظر ایشان می مانم ان روز ماندلا بیش از دو ساعت در فرودگاه منتظر ورود آقای هاشمی نشستند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.