جاسوسی دختر اوکراینی در دفتر مقتدی صدر/ عکس

به گزارش شیعه آنلاین، رسانه های عربی و به ویژه عراقی با انتشار تصویر حجة الإسلام و المسلمین سید “مقتدی صدر”‌ رهبر جنبش صدر عراق در حالی که در کنارش سه زن ناشناس ایستاده اند، مدعی شدند که یکی از این سه زن، جاسوس اوکراینی است.

 
این رسانه ها در ادامه افزودند: این جاسوس اوکراینی از سوی سازمان اطلاعات و امنیت رژیم آل سعود به خدمت گرفته شده تا با سفر به عراق، در دفتر “مقتدی صدر” در نجف أشرف استخدام شود و به جاسوسی برای عربستان سعودی بپردازد.
صدر
 
صدر2
به نوشته این رسانه های عراقی، هدف سازمان اطلاعات و امنیت سعودی از ارسال این جاسوس به دفتر “مقتدی صدر” دریافت اطلاعات مهم و حساس است تا بتواند بر اساس این اطلاعات بر ایجاد تفرقه و شکاف میان شیعیان برنامه ریزی کند.
این رسانه های عرب زبان در ادامه افزودند:‌ سازمان اطلاعات سعودی به دستور مستقیم شاهزاده “بندر بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود” رئیس این سازمان، این جاسوس اوکراینی که به خوبی عربی صحبت می کند را به استخدام در آورده و بعد از سه سال گذراندن دوره آموزشی در عربستان، او را دبی کردند تا با افتتاح یک شرکت اقتصادی، راهی را برای نزدیک شدن به اطرافیان “مقتدی صدر” و راه یافتن به دفتر وی بیابد.
به نوشته این رسانه های عراقی، او بعد از آشنا شدن با نزدیکان “مقتدی صدر”، ادعا کرد که به مذهب تشیع گرویده و شیفته اندیشه ها و سخنرانی های “مقتدی صدر” شده است و از این راه توانست به او نزدیک شود و به دفتر وی راه یابد. البته او ابتدا از اطرافیان “مقتدی” درخواست کرد که راه را برای سفر وی به نجف برای پیوستن به حوزه علمیه زنانه جنبش صدر هموار کنند. در مدت زمان کوتاهی این امر صورت گرفت و بعد او خود را به دفتر “مقتدی صدر”‌ رساند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.